İNGİLTERE ÇALIŞMA VİZESİ : Bilgi, öneri ve başvurularınız için!

İngiltere AB'nin İşsiz Vatandaşlarını Ülkede İstemiyor

Güncellenme Tarihi: 2019-02-16 00:46:36

Ne çalışmak ne de ikamet etmek için İngiltere vizesi almak zorunda olmayan Avrupa Birliği vatandaşları da artık İngiltere’yi oldukça rahatsız etmeye başladı.

Bilindiği gibi Avrupa Birliği vatandaşları herhangi bir İngiltere vizesine başvurmak zorunda olmadıkları gibi çalışmak veya çalışmadan yaşamak için İngiltere’ye serbest dolaşım hakkından faydalanarak giriş yapabiliyorlar. Bunun yanı sıra devletten sosyal yardımlar da alabilen Avrupa Birliği vatandaşları ile ilgili İngiliz hükümeti artık bir düzenlemeye gitti.

Avrupa Birliği vatandaşları belli bir süredir işsizlik gibi sosyal yardımlara başvurabilmek için en az 3 ay boyunca haftalık gelirleri minimum 149 sterlin olacak şekilde resmi olarak çalışmak zorundalar. Başbakan David Cameron tarafından uygulanan düzenleme 27 tane Avrupa Birliğini ülkesini kapsamanla beraber Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu olan göçmenleri de kapsıyor. AB yetkilileri, halen İngiltere’de yaşayan birlik üyesi ülkelerin vatandaşlarının sadece yüzde 2’sinin sosyal yardım aldıklarına işaret ederken, hükümet yeni düzenlemenin sadece tasarruf amaçlı değil, ülkenin sosyal sitemini korumak amaçlı olduğunu vurguluyor.

Düzenleme ile bu rakamın altında gelir elde eden AB vatandaşları, sosyal yardımlara başvurmak istediklerinde çalışma durumlarını belgelemek durumunda olacaklar. Ancak bu çalışma belgesi herhangi bir İngiltere vizesi veya İngiltere çalışma vizesi anlamına gelmiyor, sadece işyerlerinden almak zorunda oldukları bir çalışma belgesi almak zorunda kalacaklar. Buna göre AB vatandaşları en az 3 ay düzenli bir işte çalışmadan işsizlik yardımına başvuramayacaklar. Bir kere yardım almaya hak kazananlar ise 6 ay sonra yeniden iş aradıklarını ispat etmek zorunda kalacaklar.

David Cameron sayesinde İngiltere’de yaşayan Avrupa Birliği vatandaşları için gerçekleşecek kısıtlamalar bununla da kalmayacak, ve yakında İngiltere Avrupa Birliği referandumuna gidecek.

İngiltere iş/çalışma vizesi türleri de dahil olmak üzere diğer her çeşit İngiltere vizesi ve İngiltere ile ilgili her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız lütfen İngiltere vizesi başvuru hattı üzerinden uzman ve tecrübeli danışmanlarımızla iletişime geçiniz.

İngiltere Çalışma (İş) Vizesi ile ilgili olarak vize danışmanlarımızla iletişime geçmek için lütfen tıklayınız »

  • "İngiltere AB'nin İşsiz Vatandaşlarını Ülkede İstemiyor" sayfası 2160 defa okundu
  • İngiltere vizesi, çalışma, sosyal yardımlar, Avrupa Birliği vatandaşları
x

Bizi Takip Edin