İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi

Güncelleme Tarihi: 2019-04-19 07:42:18

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi, çalıştığı şirketin İngiltere ayağında çalışmak üzere İngiltere’ye gidecek kişilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere çalışma vizesi alt kategorisidir.

Türkiye’de hâlihazırda çalışılan şirketin İngiltere’de bulunan ofisinde veya işyerinde çalışmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türü İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi’dir. Bu vizeye başvuru yapmayı düşünen başvuru sahiplerinin öncelikle bu İngiltere vizesi türünün şartlarını sağlayıp sağlamadıklarına bakmaları gerekmektedir. Bu şartlar şunlardır;

 • İngiltere ve Türkiye’deki şirketler aynı kişiye ait olmalı ya da bir şirket diğerinin alt kolu olmalıdır.
 • Başvuru sahibinin bahsedilen iş yerinde başvuru tarihinden itibaren geriye doğru en az 6 ay süreyle çalışılıyor olması gerekir.
 • Başvuru sahibinin transfer yapılacak şirkette %10’dan fazla hisse sahibi olmaması gerekmektedir.
 • Bu vize ile İngiltere’ye giriş yapan kişiler kesinlikle devlet sosyal yardımlarına başvuramazlar.
 • Bu vize ile İngiltere’ye giriş yapıldıktan sonra 7 gün içerisinde polis kaydı yaptırılmalıdır. Polis kaydının ne olduğu ve nasıl yaptırılacağı hususunda firmamızla irtibata geçebilir uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
 • Şirket İçi Transfer yapmak isteyen kişilerin aşağıdaki şema kılavuzluğunda 50 puanı sağlaması gerekmektedir. Ancak diğer İngiltere çalışma vizesi türlerinin aksine İngilizce yeterliliği şartı aranmamaktadır.

 

Puanlama Sistemi:

 1. İş:
  1. İş, eksiklik olan alanlar listesinde ise --- 50 Puan
  2. Teklif edilen iş, yerel işgücü testini geçmekte ise --- 30 Puan
  3. Şirket içi transfer söz konusu ise --- 30 Puan
  4. Öğrenim sonrası çalışma söz konusu ise --- 30 Puan
 2. Eğitim Seviyesi:
  1. Belirlenmiş ve onaylı lisans altı diploma --- 5 Puan
  2. Lisans ve Yüksek Lisans (Master) diploması --- 10 Puan
  3. Doktora diploması --- 15 Puan
 3. Gelir Seviyesi (Yapılacak işten elde edilecek brüt gelir) :
  1. 17.000 – 19.999 --- 5 Puan
  2. 20.000 – 21.999 --- 10 Puan
  3. 22.000 – 23.999 --- 15 Puan
  4. 24.000 ve üstü --- 20 Puan

 

Yukarıda sayılan şartları sağlayan kişiler bu İngiltere vizesi türüne başvuru yapabilirler.İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi ile İngiltere’ye giden kişilerin aileleri (eş ve çocuklar) de kendilerine katılmak amacıyla vize başvurusunda bulunabilirler. Aile bireylerinin başvurularıyla ilgili bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesine yapılacak olanbaşvurularının bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız başvurularda gerekse de İngiltere’den yapacağınız başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu İngiltere vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

"İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi" sayfası 3260 defa okundu