İngilterede Öğrenim Sonrası Çalışma İzni Vizesi

Güncelleme Tarihi: 2019-04-19 07:42:15

Tier-1 Öğrenim Sonrası Çalışma (Tier-1 Post Study Work) Vizesi’ne 6 Nisan 2012 itibarıyla başvuru yapılamamaktadır.

öğrenim sonrası çalışma vizesi

Burada kaldırılan Tier-1 Öğrenim Sonrası Çalışma (Tier-1 Post Study Work) Vizesi hakkında bilgi vardır.  Bu vize türünün yerine Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi’ne ya da Tier-1 Mezun Girişimci (Tier-1 Graduate Entrepreneur) Vizesi’ne başvuru yapılabilir. Bu İngiltere vizesi türleri hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler websayfalarımızı inceleyebilirler veya uzman vize danışmanlarımızla irtibata geçebilirler.

Tier-1 Öğrenim Sonrası Çalışma (Tier-1 Post Study Work) Vizesi olarak adlandırılan bu vize türünün amacı yüksek öğrenimini İngiltere’de yapmış kişilerin İngiltere’de kalmasının önünü açmak ve bu kişileri istihdam ederek ülkedeki kalifiye ve yetişmiş çalışan ihtiyacını karşılamaktır.

İngiltere’de eğitim gördükten sonra İngiltere’de kalarak çalışmak isteyen kişilerin uygulaması gereken bilgi ve yönergeler aşağıda verilmiştir.

 • Bu İngiltere vizesi başvuruları İngiltere’den ve Türkiye’den yapılabilmektedir.
 • Tier-1 Öğrenim Sonrası Çalışma (Tier-1 Post Study Work) Vizesi ile İngiltere’de kalmak isteyen kişilerin aşağıdaki şema kılavuzluğunda 75 puanı toparlayabilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra İngilizce ve maddi anlamda yeterliliğiniz de bulunmalıdır. Bu üç koşulu sağlamanız halinde başvurunuzun olumlu sonuçlanma olasılığı oldukça yükselecektir.
 • Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde vizenizin süresi 2 yıllık olacaktır. Ayrıca bu 2 yılın sonunda farklı bir vize türüne geçiş yapma imkânınız da bulunmaktadır. Hangi vize türlerine, nasıl başvurabileceğinizi öğrenmek için firmamızın Londra ofisiyle irtibata geçebilirsiniz.
 • Dikkat edilmesi gereken bir husus; bu vizeyle İngiltere’de yaşamaya devam edecek olan kişilerin devlet sosyal yardımlarından yararlanmak üzere başvuru yapamayacağıdır. Bu tarz bir başvuru söz konusu olduğunda vize, İngiltere İç İşleri Bakanlığı (Home Office) tarafından iptal edilebilecektir.
 • Bu vize türüyle İngiltere’ye giriş yapıldıktan itibaren 7 gün içerisinde polis kaydı yaptırılmak zorundadır. Polis kaydının ne olduğu ve nasıl yaptırılacağı hakkında başvuru sırasında uzmanlarımızca bilgi verilmektedir.
 • Bu İngiltere vizesi ile stajyer doktor olmak amacıyla İngiltere’ye giriş yapmak yasaktır.

Puanlama Sistemi:

 1. Birleşik Krallıkta denkliği bulunan lisans, lisansüstü diploma veya lisansüstü sertifika ya da İskoç eğitim kurumlarından alınmış Higher National Diploma (HND) --- 20 Puan
 2. 1.maddede bahsedilen diplomaların/sertifikaların alındığı eğitim kurumu Birleşik Krallık dahilinde veya listesinde ise ya da sponsorluk lisansı mevcutsa --- 20 Puan
 3. 1.maddede bahsedilen eğitimlerin alındığı sürede, İngiltere’de, Öğrenci Vizesiyle veya aile üyesine bağımlı olarak kaldıysa --- 20 Puan
 4. Öğrenim dönemi başvuru tarihi içibariyle geriye doğru 12 ay içerisinde bittiyse --- 15 Puan
 5. Başvuru yapacak kişi halihazırda İngiltere’de IGS veya SEGS kapsamı içerisinde bulunuyorsa --- 75 Puan

Tier-1 Öğrenim Sonrası Çalışma (Tier-1 Post Study Work) Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek olumsuz sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

"İngilterede Öğrenim Sonrası Çalışma İzni Vizesi" sayfası 5034 defa okundu