İngiltere Çalışma Vizesi-Genel Bilgiler

Güncelleme Tarihi: 2019-04-19 14:40:23

İngiltere çalışma vizesi, İngiltere’de nasıl çalışılacağına, ne kadar çalışılacağına göre çeşitli alt kategorilere ayrılmaktadır.

İngiltere’de serbest meslek sahibi veya çalışan olarak başvuru yapılabilecek İngiltere Çalışma Vizesi'nin çeşitli alt kategorileri bulunmaktadır. Bu kategoriler şunlardır;

1.İngiltere Genel Çalışma İzni Vizesi (TIER 2)

İngiltere Genel Çalışma İzni Vizesi (TIER 2), bir işveren tarafından istihdam edilmek üzere İngiltere’ye giderek çalışmak isteyenlerin alması gereken İngiltere vizesi türüdür. 

2.Ankara Antlaşması Vizesi

Ankara Antlaşması Vizesi başvurularında standart şartlar yerine işi yapabilecek düzeyde şartlara sahip olunmasının yeterli olduğu ve yalnızca 18 yaşından büyük olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının başvuru yapabildiği İngiltere vizesi türüdür.

3.Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi

En az 1 yıl süreyle İngiltere Tier-4 Öğrenci Vizesi veya diğer herhangi bir İngiltere'de yasal olarak çalışmaya izin veren vize türüyle İngiltere'de bulunan ve yine en az 1 yıl süreyle aynı işyerinde ve yasal olarak çalışan kişiler, Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi’ne başvurabilirler.

4.İngiltere’de Öğrenim Sonrası Çalışma İzni Vizesi

Tier-1 Post Study Work olarak adlandırılan İngiltere’de Öğrenim Sonrası Çalışma İzni Vizesi, yüksek öğrenimini İngiltere’de yapmış kişilerin İngiltere’de kalmasının önünü açmak ve bu kişileri istihdam ederek ülkedeki kalifiye ve yetişmiş çalışan ihtiyacını karşılamak amacıyla öngörülmüş bir kategoridir. Artık bu İngiltere vizesi türüne başvuru yapılamamaktadır. Onun yerine Tier-2 veya Tier-1 Graduate Entrepreneur vizelerine başvuru yapılabilmektedir.

5.İngiltere Müteşebbis (Girişimci-İşadamı) Vizesi

İngiltere Müteşebbis (Girişimci-İşadamı) Vizesi, İngiltere’de iş kurmak veya devralmak vasıtasıyla çalışmak, İngiltere’ye yerleşmek hatta nihayetinde İngiltere vatandaşlığı almak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği bir İngiltere vizesi türüdür.

6.İngiltere Yatırımcı Vizesi

İngiltere’ye yerleşmek ve İngiltere’ye yatırım yapmak isteyen başvuru sahiplerinin başvuru yapabileceği İngiltere vizesi, İngiltere Yatırımcı Vizesidir. Ancak başvuruları durdurulmuş olup bu vize türüne baştan başvuru yapılamamaktadır. Bu vizeye halihazırda sahip olan bireyler uzatma başvurusu yapabilir, aile bireyleri bağımlı başvurusu yapabilir aynı zamanda 5 yılın sonunda sürekli oturuma başvurabilir. Detaylar için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

7.İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi

Türkiye’de hâlihazırda çalışılan şirketin İngiltere’de bulunan ofisinde veya işyerinde çalışmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türü İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi’dir.

8.İngiltere Sporcu Vizesi

İngiltere’de sporcu olarak, profesyonel anlamda çalışmak isteyen kişiler, Puan Bazlı Sistemde 50 Puan toparlayabilirlerse İngiltere Sporcu Vizesi’ne başvuru yapabilirler.

9.İngiltere Din Görevlisi Vizesi

İngiltere’de din görevlisi olarak bulunmak isteyen kişiler, Certificate of Sponsorship (Sponsorluk Sertifikası)  sahibi olarak 50 Puanı tamamladıkları takdirde İngiltere Din Görevlisi Vizesi başvurusunda bulunabilirler.

10.Tier 1 - İngiltere Nitelikli Göçmenlik Vizesi (KALDIRILDI!)

23 Aralık 2010 tarihi itibari ile İngiltere çalışma vizesi kategorisi altında bulunan Tier 1 - İngiltere Nitelikli Göçmenlik Vizesi başvuruları durdurulmuştur.

11.İngiltere Geçici Çalışan Vizesi (Tier 5)

Tier – 5 Geçici Çalışan Vizesi, İngiltere’ye kısa bir süre için belirli alanlarda çalışmak amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvuru yapabildiği bir İngiltere vizesi türüdür.

12.Sponsorluk Lisansı (Tier 2 ve Tier 5)

Sponsorluk Lisansı (Tier-2 ve Tier-5), işverenlerin İngiltere dışındaki ülke vatandaşlarını İngiltere’ye çalışmak üzere getirmek için çıkarılması gereken, İngiltereVize ve Göçmenlik Dairesi (UK Visas and Immigration)’ne kayıt olmak suretiyle alabilecekleri bir belgedir.

İngiltere'de çalışma izni ile çalışan bireyler eğitim alma hakkına da sahip olabilecektir. İngiltere'de hangi eğitimleri alabileceğiniz, bu eğitimlerin ücretleri ve süreleri hususunda bilgi ve danışmanlık için TIKLAYIN!

İngiltere çalışma vizesi türlerine yapılacak olanbaşvurular oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumunda sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

"İngiltere Çalışma Vizesi-Genel Bilgiler" sayfası 8874 defa okundu