Ankara Antlaşması AB Ülkeleri için Geçerli mi?

Güncelleme Tarihi: 2020-02-14 11:11:31

Ankara Antlaşması AB ülkeleri için de geçerli olmakla birlikte İngiltere’deki Türkiye ile İngiltere arasında imzalanmış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de iş kurmalarını sağlayan bir vize türüdür.

Ankara Antlaşması AB ülkeleri için de geçerli olup 1963 yılında Türkiye ile Avrupa Birliği arasında imzalanan bir antlaşmadır. İngiltere Avrupa Birliğine 1973 yılında girdiği için Ankara Antlaşması bu tarihten sonra İngiltere için bağlayıcı olmuştur. Ancak Avrupa Birliği ülkelerinden bazılarının bürokratik zorluklar, çeşitli ek belge ve şartlar talep edildiği için Türk vatandaşları iş kurabilmek için Avrupa ülkeleri arasında daha çok İngiltere’yi tercih etmektedir. Dönemin şartları içerisinde Ankara Antlaşması iş kurmak isteyen Türk vatandaşlarına büyük sınırlamalar veya koşullar getirmemiştir. Kurulacak işin türüne ve bireylerin yaşam şartlarına göre değişiklik gösterebilen bu evraklar hazırlanırken eksiksiz olarak başvuru dosyasına koyulmalı ve vize memuru için ikna edici aynı zamanda inandırıcı olmalıdır. Sahte bilgi ve belge, adli sicil kaydındaki ağır suçlar, kişisel bilgilerin yanlış beyanı, ulusal güvenliğin tehdidi gibi nedenlerle İngiltere Ankara Antlaşması başvurularını reddedebilecektir.

Ankara Antlaşması Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının İngiltere’de iş kurma ve çalışmasını sağlayan vize türü olarak başvuruları Türkiye’den ve İngiltere’den yapılabilecektir. Ankara Antlaşması Vizesi başvurusunda bulunacak bireyler firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirler.

Ankara Antlaşması Vizesi (ECAA/European Community Association Agreement) gerekli olan belgeleri diğer İngiltere Vize türleri gibi yüksek standartlara sahip değildir. Her başvuru sahibinin yapmak istediği işin gerekliliklerine göre gerekli evrakları inandırıcı ve ikna edici şekilde, eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak hazırlayarak vize memuruna sunmalıdır. Bireylerin İngiltere’de kurmak istedikleri işin türüne ve olması gereken yeterliliklerine göre değişen belirli şartları bulunmaktadır. Kurmak istediğiniz işe göre başvuru dosyanızda bulunması gereken gerekli evrakların neler olabileceğine dair tüm sorularınızı firma uzmanlarına danışabilirsiniz.

Ankara Antlaşması Vizesi türüne başvurup vize alan bireyler 3 yıllık geçici oturum izni alabilir. Başvuru sahipleri gerekli şartları sağlayamadığı durumlarda 3 yılın altında da vize verilebilir. Ankara Antlaşması vizesi uzatma başvurusu ile uzatılabilen bir vize türüdür. Başvuru sahibi vize uzatmalarıyla İngiltere’de 5 yıl kaldıktan sonra sürekli oturum başvurusunda bulunulabilir. İngiltere vatandaşlık başvurusunda bulunacak bireylerin son 12 ay boyunca İngiltere’de sürekli oturum izni ile İngiltere’de bulunulması gereklidir. İngiltere vatandaşlık başvuru şartlarını sağlayarak vatandaşlık sertifikasını alan bireyler geçerlilik süresi 10 yıl olan İngiltere pasaportu başvurusunda bulunabilirler. Ankara Antlaşması Vizesinin daha ne gibi yararları olabileceği hakkında firma uzmanlarıyla iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Firma İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve vize reddine itiraz başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofisleri ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Ankara Antlaşması AB vatandaşları için geçerli mi, Ankara Antlaşması başvurusu nasıl yapılır, Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu için hangi prosedürler uygulanır, Ankara Antlaşması Vizesi başvuru evrakları neler olabilir gibi soruları bulunan bireyler Ankara Antlaşması Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firma uzman danışmanlarına ulaşarak tüm sorularına yanıt bulabilir, Ankara Antlaşması vizesi ve İngiltere Ankara Antlaşması Vize reddine itiraz başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

"Ankara Antlaşması AB Ülkeleri için Geçerli mi?" sayfası 360 defa okundu