Ankara Antlaşması ile Almanya’da İş Kurulabilir mi?

Güncelleme Tarihi: 2020-03-03 11:13:23

Ankara Antlaşması ile Almanya’da iş kurulabileceği gibi tüm Avrupa ülkelerinde geçerli olan Ankara Antlaşmasıyla iş kurulabilir, ortaklık sağlanabilir, şirket veya işletme devralınabilir ya da çalışma imkânı bulunabilir.

Ankara Antlaşması ile Almanya ülkesinde iş kurmak isteyen bireylerin belirli şartları sağlaması gereklidir. Ankara Antlaşmasının en önemli ilkelerinden biri başvuru sahibi aleyhine başvuru şartlarının ağırlaştırılamamasıdır. Ankara Antlaşması Avrupa Birliğindeki ülkeler için geçerli olup 1963 yılında Türkiye ile zamanın Avrupa Ekonomik Topluluğuna üye ülkeleri arasında imzalanan bir antlaşmadır. Ancak bazı ülkeler kendi mevzuatlarına göre başvuru evrakları talep edebilmekte veya başvuru sahipleri birtakım bürokratik zorluklarla karşılaşabilmektedir. Ankara Antlaşması ile Almanya’da iş kurulabileceği gibi tüm Avrupa ülkelerine bu vize türüyle başvuru yapılabilecektir.

İngiltere için 1973 yılından sonra geçerlilik kazanan Ankara Antlaşması ile İngiltere’ye gitmek isteyen Türk vatandaşlarının sağlaması gereken şartlar şunlar olabilir: Türk vatandaşı olmak, Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahibi olmak, işini kurabilmek ve İngiltere’de hayatını idame ettirebilmek için bir miktar maddi yeterliliğinin bulunması vs. Ankara Antlaşması diğer İngiltere vize türleri gibi ağır şartlar talep etmemektedir. Örneğin, İngilizce dil bilgisi, mesleki yeterlilik, yapmak istediği meslek üzerine eğitim veya belirli bir maddi gelir sınırı bulunmamaktadır. Başvuru dosyasında vize memurunu ikna edici ve inandırıcı dosyaların olması gereklidir. Ankara Antlaşması vizesi gerekli belgeler listesi için firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Ankara Antlaşması İngiltere’de iş kurmak hakkında güncel haberleri takip etmek isteyenler Son Gelişmeler sayfasını ziyaret edebilirler.

Firma İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere vizesi ve Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla ulaşarak bilgi alabilir veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofisleri ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Ankara Antlaşması ile Almanya’ya gidilir mi?, Ankara Antlaşması Vizesi uzatma imkânı var mıdır?, Ankara Antlaşması vizesi kaldırılıyor mu?, Ankara Antlaşması vize koşulları nelerdir? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firma uzman danışmanlarına ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler. Ankara Antlaşması başvurusu ile ilgili bilgi almak için firma ile iletişime geçebilirsiniz.

"Ankara Antlaşması ile Almanya’da İş Kurulabilir mi?" sayfası 336 defa okundu