Ankara Antlaşması ile İngiltere Vatandaşlığı Alınabilir mi?

Güncelleme Tarihi: 2020-03-04 11:39:36

Ankara Antlaşması ile İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunma hakkı mevcuttur. Ankara Antlaşması Vizesi sahibi olan bireyler belirli şartları sağladığı takdirde sürekli oturum başvurusu yapabilirler.

Ankara Antlaşması ile İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunabilmek için belirli şartların sağlanması gereklidir. Öncelikle Ankara Antlaşması Vizesi sahibi bireyin İngiltere vatandaşlığı başvurusunda bulunabilmek için öncelikle sürekli oturum başvuru şartlarını sağlaması gereklidir. Bu şartlara örnek olarak; başvuru sahibinin kişisel bilgileri (kimlik bilgileri, pasaport bilgileri vs.), bireylerin göçmenlik geçmişi, İngiltere’de yürüttükleri iş veya kurdukları şirketin bilgileri, hesap dökümleri, sigorta bilgileri, borç veya kredileri, İngiltere’de Ankara Antlaşması Vizesiyle 5 yıldır bulunduğunu kanıtlama (İngiltere’de yaşadığı evlerin adresleri vb.), son 12 aylık dönem içerisinde 180 günden fazla İngiltere dışında bulunmamış olmak vb. verilebilir. Bu şartlar çoğaltılabileceği gibi Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu diğer İngiltere vize türleri gibi ağır şartlar içermemesi ve gerekli şartlar içerisinde yüksek standartların bulunmaması Türk vatandaşları için İngiltere’yi diğer Avrupa Birliği ülkelerine göre daha cazip hale getirmektedir. İngiltere vatandaşlığı başvurusu için bireylerin son 1 yıldır İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak yaşamış bulunması gereklidir.

Ankara Antlaşması 1963 yılında Avrupa Birliği ülkeleri ve Türkiye arasında imzalanmıştır. Tüm AB ülkelerinde geçerli olması gereken bir antlaşma olmasına rağmen bir takım Avrupa Birliği ülkelerinin koyduğu bürokratik zorluklar ve çeşitli sebepler nedeniyle iş kurmak isteyen Türk vatandaşları genellikle İngiltere’yi tercih etmektedir. İngiltere’de 1973 yılında İngiltere’nin Avrupa Birliğine girmesinin ardından İngiltere için de geçerli olmuştur. Ankara Antlaşması Vizesi hakkında detaylı bilgi almak isteyen ve Ankara Antlaşması ile İngiltere vatandaşlık başvurusu yapmak isteyen bireylerin, İngiltere vizesi ve Ankara Antlaşması konusunda uzmanlaşmış firmanın uzman danışmanlarıyla iletişime geçerek detaylı bilgi alması önerilmektedir.

Firma İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ve Ankara Antlaşması Vize reddine itiraz başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofisleri ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Ankara Antlaşması ile İngiltere vatandaşlığı başvuru hakkı sağlıyor mu?, “Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yapmak isteyen bireyler nelere dikkat etmelidir?”, “Ankara Antlaşması Vizesi sahibi bireyler ne kadar süre sonra sürekli oturum başvurusunda bulunabilir?” gibi sorularınız varsa Ankara Antlaşması Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firmanın uzman danışmanlarına ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir, Ankara Antlaşması vizesi ve İngiltere Ankara Antlaşması Vize reddine itiraz başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

"Ankara Antlaşması ile İngiltere Vatandaşlığı Alınabilir mi?" sayfası 304 defa okundu