İngiltere Çalışma İzni Öğrenci Vize Türlerinden Hangisiyle Alınabilir?

Güncelleme Tarihi: 2019-06-25 11:24:39

İngiltere Çalışma İzni öğrenci olarak İngiltere’de bulunan Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ve Çocuk Öğrenci Vizesi sahibi bireylerce alınabilecektir.

İngiltere Çalışma İzni öğrenci olarak almak isteyen bireyler için çalışma izni verilmiş ancak sınırlandırılmış vize türleri ile alınabilmektedir. İngiltere vize türleri içerisinde çalışma izni verilen Tier-4 Öğrenci vizesi türleri Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ve Çocuk Öğrenci Vizesidir. Uzun Dönem Öğrenci Vizesi yüksek lisans, doktora gibi amaçlarla Birleşik Krallığa gitmiş bireylere verilecek olan çalışma vizesi Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesidir. İngiltere tarafından kabul edilen yüksek eğitim kurumlarında lisans ve yüksek lisans düzeyinde eğitim almayı planlayan bireylerin haftalık 20 saatlik çalışma izni bulunmaktadır.

Birleşik Krallık tarafından kabul edilmiş yüksek eğitim kurumlarından kabul yazısı alan ve lisans düzeyinin altında bir eğitim almayı planlayan yani Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi sahibi bireylerin haftalık 10 saat çalışma hakları bulunmaktadır. 4-17 yaş aralığındaki lisans seviyesinin altındaki bireylerin yalnızca 16 yaşının üstünde olması koşuluyla bu çalışma imkanını elde etme hakkı vardır. İngiltere Çalışma İzni öğrenci olan ve 16 yaşından büyük bireyler okul zamanlarında part-time, tatil zamanlarında ise full-time çalışma hakkına sahiplerdir. İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi, Uzatılmış İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi İngiltere Öğrenci Vize türlerinde ingiltere öğrenci çalışma izni bulunmamaktadır.

Tier-4 Vize türleri hakkında uzmanlarımızla irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz. Özel bir eğitim kurumundan kabul yazısı alan bireylerin İngiltere Çalışma İzni öğrenci olarak bulunmamaktadır.

İngiltere’de eğitim almak isteyen herkes bilgi ve danışmanlık için İngiltere’de eğitim danışmanlık hattını arayabilirler.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

Çalışma Vizesi türlerine başvuru yapmak isteyen bireyler danışmanlarımıza telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm sorularınızı sorabilir veya başvuru işlemlerinize zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

“İngiltere Çalışma İzni öğrenci olanlar için gerekli midir?”, “Öğrenciyken İngiltere’de çalışabilir miyim?”, “Çalışma vizesi türü olan Tier-1 Girişimci Vizesi nedir?” gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firmamızın uzman danışmanlarına ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler. Çalışma Vizesi başvurusu ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

"İngiltere Çalışma İzni Öğrenci Vize Türlerinden Hangisiyle Alınabilir?" sayfası 719 defa okundu