İngiltere Öğrenci Vizesi ile Çalışma Hakkı Doğuyor mu?

Güncelleme Tarihi: 2019-06-25 14:42:46

İngiltere Öğrenci Vizesi ile çalışma ile çalışma hakkı Tier-4 Vize türlerinden Çocuk Öğrenci Vizesi ve Uzun Süreli Öğrenci Vizesi ile sınırlı olarak verilmektedir.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile çalışma imkânı vermekte ve bunu gün veya saat olarak sınırlamaktadır. İngiltere’de Öğrenci Vizesi başvurusu yapan bireyin öncelikli amacının eğitim olması şartıyla Öğrenci Vizesi türlerinden biri olan Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile haftada 10 veya 20 saat çalışma hakkı bulunmaktadır. Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu yapmış olan 4-17 yaş arasındaki bireyler arasında 16 yaşından büyük bireylerin, İngiltere’deki eğitimleri boyunca part-time (haftada 10 saate kadar), tatillerde full-time (tam zamanlı) olarak bulunmaktadır. İngiltere Öğrenci Vizesi ile çalışma hakkını elde eden bireylerin asıl amacının eğitim değil de çalışma olduğunun anlaşılması veya şüphelenilmesi durumunda vize reddi verilebilir hatta vize memurunun kandırılması sebebiyle vize başvuru yasağı bile verilebilecektir. İngiltere Öğrenci Vizesi ile çalışma hakları hakkında detaylı bilgi almak isteyen bireyler danışmanlarımızla irtibata geçebilirler.

İngiltere’ye doğrudan Çalışma Vizesi ile gitmek isteyen bireyler vize türleri hususunda bilgi almak için buraya tıklayın.

İngiltere’de eğitim almak isteyenler buradan detaylı bilgi alabilir.

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

“İngiltere Öğrenci Vizesi ile çalışma imkânı var mıdır?”, “İngiltere Çalışma Vizesi ile Öğrenci Vizesi sahibi olarak çalışma farkı nedir?”, “Birleşik Krallık’ta nasıl çalışabilirim?” gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firmamızın uzman danışmanlarına ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.

"İngiltere Öğrenci Vizesi ile Çalışma Hakkı Doğuyor mu?" sayfası 635 defa okundu