İngiltere Yüksek Lisans Çalışma İzni Almaya İzin Verir mi?

Güncelleme Tarihi: 2019-06-25 15:07:16

İngiltere yüksek lisans çalışma izni almak isteyen bireylere ellerinde mevcut olan Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi bu hakkı sınırlı bir şekilde vermektedir.

İngiltere yüksek lisans çalışma izni almak isteyen bireyler, ellerinde mevcut olan Tier-4 Vizesi türlerinden biri olan Uzun Dönem Öğrenci Vizesinin bitiminde veya bitmesine yakın Çalışma Vizesi türlerinden birine başvurabilirler. Başvuru sahiplerine İngiltere’ye herhangi bir vize türüyle gittikten hemen sonra başka bir vize türüne başvurması önerilmemektedir. Bunun sebebi vize memurunun bireylerin ilk başvurularındaki amacı sakladığını ve asıl amacın almak istedikleri yeni vize türü olduğunu düşünerek vize reddi vermesidir. Bireyler ellerinde mevcut olan vize türünün süresi bittikten sonra veya vize süresinin bitmesine yakın bir zaman diliminde kategori değişikliği yapması veya yeni vize başvurusu yapması önerilmektedir. İngiltere yüksek lisans çalışma izni almak isteyen bireylere sınırlı bir süre vermektedir. Bireylerin almakta oldukları eğitimin süresi ve sponsorluk lisansına göre haftada 10 saat veya 20 saat çalışma hakkı verilmektedir. Bireylerin İngiltere’de çalışma hakkının olup olmadığı, haftada kaç saat çalışabileceği vb. soruların cevaplarını uzman danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Öğrenci Vizesi türleri için tıklayın.

Çalışma Vizesi başvuruları oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Bunun için profesyonel danışmanlardan destek alınması vize reddi alma ihtimalini en aza indirebilecektir. 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

“İngiltere yüksek lisans çalışma izni veren vize türü hangisidir?”, “Birleşik Krallıkta master yaparken çalışabilir miyim?”, “İngiltere’de eğitim alırken ne kadar süre çalışabilirim?”, “İngiltere Çalışma Vizesi nasıl alınır?” gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla Çalışma Vize başvurusunda bulunabilirler veya Çalışma Vizesi başvurusunda ret almış olanlar danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek vize reddine itiraz başvurusu işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilirler.

"İngiltere Yüksek Lisans Çalışma İzni Almaya İzin Verir mi?" sayfası 618 defa okundu