İngiltere’de Çalışma İzni Veren Vize Türü Hangisidir?

Güncelleme Tarihi: 2019-06-25 16:50:05

İngiltere’de çalışma izni veren vize türlerine örnek olarak Tier-4 Öğrenci Vizesi ve Çalışma Vizesi türleri örnek verilebilmektedir.

İngiltere’de çalışma izni veren vizelerden en önemlisi Çalışma Vizesi türleridir. Başvuru sahipleri İngiltere’de iş kurma, işverene bağlı olarak çalışma, şirket devralma, ortaklık kurma gibi amaçlarla Çalışma Vizesi türlerine başvuru yapabilmektedir. İşverenler için çalışma süresini kendisinin belirlemesi mümkün iken çalışanlar haftada en fazla 45 saat çalışma hakkına sahiptir. İngiltere’de çalışma izni verecek olan Çalışma Vizesi türleri Tier-1, Tier-2 ve Tier-5 Vizesi olarak kendi içerisinde de kategorilere ayrılmış vize türleridir.

Doğrudan İngiltere’de çalışma izni veren vize türlerinin dışında sınırlı şekilde çalışma izni veren vize türleri de bulunmaktadır. İngiltere’de eğitimine devam ederken çalışmak isteyen Tier-4 Vize türlerinden Uzun Dönem Öğrenci ve Çocuk Öğrenci Vizesi türlerinin sahipleri de haftada 10 veya 20 saat çalışma hakkına sahip olabilmektedir. Part-time veya full-time çalışma şekli, bireylerin eğitiminin süresine ve sponsorluk lisansına göre değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgi almak isteyen bireylerin uzmanlarımızla irtibata geçmesi önerilmektedir. İngiltere'de eğitim üzerine bilgi ve danışmanlık için tıklayın. 

İngiltere’de çalışma izni başvuru evraklarının ve prosedürlerinin neler olduğunu öğrenmek isteyen bireyler web sayfasını takip ederek tüm sorularının yanıtlarını bulabilecektir.

Çalışma Vizesi türlerine başvuru yapmak istiyorsanız danışmanlarımıza telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret ederek ulaşabilir, kafanızı kurcalayan tüm sorularınızı sorabilir veya başvuru işlemlerinize zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.

Tüm İngiltere vizesi türleri için tıklayın. 

“İngiltere’de çalışma izni nasıl alınır?”, “İngiltere vize çalışma izni uzatılabilir mi?”, “İngiltere çalışma izinli öğrenci vizesi hangisidir?” gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.

"İngiltere’de Çalışma İzni Veren Vize Türü Hangisidir?" sayfası 647 defa okundu