İngiltere'de Emekli Maaşı Ödemesinde Değişiklik

Güncelleme Tarihi: 2019-04-19 15:00:45

Nisan 2015'den itibaren emekli maaşlarında olan değişiklikle beraber İngiltere'de yaşayan emekliler birikmiş tüm maaşlarını birden çekme hakkına sahip oluyor.

Bu değişiklik İngiltere vizesi almayı düşünüp Birleşik Krallık'da yaşamayı planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını da ilgilendirmekle beraber The Guardian, Daily Telegraph ve The Independent gibi İngiltere gazetelerinin gündemini de oldukça meşgul etmekte ve bazı endişelere yol açmaktadır.

6 Nisan 2015 tarihinden itibaren 55 yaş üstü tüm emekliler belli kurallar dahilinde emekli maaşlarını  nakit olarak çekebilecekler ve bu parayı istedikleri şekilde kullanabilecekler. Başka bir deyişle, tanımlanmış fayda emeklilik planına sahip olan herkes gerekli prosedürler hazırlandığı takdirde bu hakka sahip olabilecekler. 

Emeklilik Bakanı Steve Webb; "İlk adımınız emeklilik danışmanınızla konuşmak ve atacağınız her adımı anlamak olmalıdır." diyerek tavsiyede bulundu.  The City Watchdog ise bu değişikliğin emeklilik politikasındaki en temel değişiklik olduğunu belirtti. 

Finansal Davranış Otoritesi patronu Martin Wheatly: "Bu değişikliğe göre endüstri ve pazarın nasıl adapte olup işleyeceğini görmek ve bu durumun müşteriler için ne demek olduğunu anlamak için takipte olacağız." açıklamasında bulundu.

Tier 2, Tier 5 veya Ankara Antlaşması Vizesi gibi çalışma izni içeren vizeler ile İngiltere'de çalışan ve emekliliğe hak kazanan kişiler de bu düzenlemeye tabiidirler. İngiltere Çalışma Vizesi türleri hakkında detaylar için TIKLAYIN!

İngiltere'ye çalışma izni ile giden bireyler hem çalışıp hem de eğitim alabilirler. İngiltere'de eğitim alacak olan bireyler bilgi ve danışmanlık için sitemizi inceleyebilirsiniz. 

Danışmanlık şirketimiz İngiltere vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir firmadır. İngiltere Çalışma Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi ve başvuru için İngiltere Vizesi Başvuru Hattını kullanarak bizimle irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.

"İngiltere'de Emekli Maaşı Ödemesinde Değişiklik" sayfası 3288 defa okundu