AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 1297
Güncellenme Tarihi:
AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de bulunan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan eş ve çocuklarının da İngiltere’ye yerleşebilmesini sağlayan vizedir.

  • Eşiniz, partneriniz, nişanlınız, çocuklarınız, anne babanız ve bağımlı diğer akrabalarınız bu vize türüne başvurabilirler.
  • Bu vize türü ile İngiltere'de çalışabilir ve eğitim alabilirler. 
  • Sağlık hizmetlerinin pek çoğundan ücret ödemeden yararlanabilir ve vize süresi bitince, İngiltere’den oturum izni başvurusu yaparak vizesini uzatabilir.
  • Vize uzatma başvurularıyla birlikte toplamda 5 yıl bulunmaları sonucunda sürekli oturum için gerekli şartları sağlamaları halinde başvuru yapabilirler. 
  • Sürekli oturum sahibi olarak en az 1 yıl İngiltere'de yaşadıktan sonra gerekli şartların sağlanmasıyla İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabilirler.

İngiltere vizesi başvurularının değerlendirilmesinde tek yetkili konsolosluk birimi olan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’dur. Başvuru yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 90 gün içerisinde vize sonucu başvuru sahiplerine iletilir.

Ancak başvuru sonucunun olumlu olabilmesi için gerekli bazı şartları sağlıyor olmanız vize alabilmenizi sağlayacaktır. Başvuru dosyasında gerekli ve başvuru için yeterli bilgi veya belgenin bulunmaması halinde vize reddi alabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler tüm sorularının yanıtlarını firmamızla irtibata geçerek öğrenebilirler. 

İngiltere vizesi türleri alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızdan danışmanlık alarak vize işlemlerinize başlayarak vize sonucunun olumlu olma ihtimalini artırabilir, başarılı bir vize başvurusu yapabilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. 

İngiltere vizesi başvurularında danışmanlık alınması, vize prosedürleri ve türleri hususunda profesyonel danışmanlardan bilgilendirme alınması başvuruyu olumlu etkileyebilecektir. İngiltere vizesi türleri ve başvuru koşulları için bizimle irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de çalışma izni ile süresi farketmeksizin bir iş verene bağlı olarak veya kendi işinizi kurarak çalışmak istiyorsanız başvuracağınız vize türü İngiltere İş Vizesi’dir.

Çalışma izni sahibi olarak İngiltere’de yaşayabilmenizi sağlayan bu vizenin başvuru şartları diğer vize türlerine göre oldukça farklıdır.

Aynı zamanda başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre de farklılık gösterecek olan İngiltere Çalışma Vizesi için gereken evraklara buradan ulaşabilirsiniz.