AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu

Güncelleme Tarihi: 2019-04-19 15:07:40

Avrupa Birliği vatandaşı olarak İngiltere'de bulunan bireylerinin, AB veya İngiltere vatandaşı olmayan aile üyelerini yanlarına alabilmelerini sağlayan vize türüdür.

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de bulunan Avrupa Birliği vatandaşlarının İngiltere ya da AB vatandaşı olmayan eş ve çocuklarının da İngiltere’ye yerleşebilmesini sağlayan vizedir.

  • Eşiniz, partneriniz, nişanlınız, çocuklarınız, anne babanız ve bağımlı diğer akrabalarınız bu vize türüne başvurabilirler.
  • Bu vize türü ile İngiltere'de çalışabilir ve eğitim alabilirler. 
  • Sağlık hizmetlerinin pek çoğundan ücret ödemeden yararlanabilir ve vize süresi bitince, İngiltere’den oturum izni başvurusu yaparak vizesini uzatabilir.
  • Vize uzatma başvurularıyla birlikte toplamda 5 yıl bulunmaları sonucunda sürekli oturum için gerekli şartları sağlamaları halinde başvuru yapabilirler. 
  • Sürekli oturum sahibi olarak en az 1 yıl İngiltere'de yaşadıktan sonra gerekli şartların sağlanmasıyla İngiltere vatandaşlığına başvuru yapabilirler.

İngiltere vizesi başvurularının değerlendirilmesinde tek yetkili konsolosluk birimi olan İstanbul’daki İngiltere Başkonsolosluğu’dur. Başvuru yapıldıktan sonra yaklaşık olarak 90 gün içerisinde vize sonucu başvuru sahiplerine iletilir. Ancak başvuru sonucunun olumlu olabilmesi için gerekli bazı şartları sağlıyor olmanız vize alabilmenizi sağlayacaktır. Başvuru dosyasında gerekli ve başvuru için yeterli bilgi veya belgenin bulunmaması halinde vize reddi alabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için uzmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Başvurunun olumsuz sonuçlanması halinde BURADAN vize reddine nasıl itiraz edebileceğinizi öğrenebilirsiniz. 

AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler tüm sorularının yanıtlarını firmamızla irtibata geçerek öğrenebilirler. 

İngiltere'ye yerleşmek ve İngiltere’de yaşamak için size uygun olan İngiltere Yerleşim Vizesi türlerinden birine danışmanlarımızla birlikte karar verebilirsiniz. Vize türünüzün belirlenmesinde uzmanlarımız bireylere destek olmuştur. İngiltere Yerleşim Vizesi, İngiltere’de sürekli oturum sahibi olan, İngiltere vatandaşı olan, İngiltere’ye iltica etmiş veya insani koruma hakkına sahip İngiltere’de bulunan bireylerin aile bireyleriyle yaşamasına olanak veren bir vize türüdür. İngiltere’ye yerleşebilmek için buraya bakınız.

İngiltere vizesi türleri alanında uzmanlaşmış danışmanlarımızdan danışmanlık alarak vize işlemlerinize başlayarak vize sonucunun olumlu olma ihtimalini artırabilir, başarılı bir vize başvurusu yapabilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. İngiltere vizesi başvurularında danışmanlık alınması, vize prosedürleri ve türleri hususunda profesyonel danışmanlardan bilgilendirme alınması başvuruyu olumlu etkileyebilecektir. İngiltere vizesi türleri ve başvuru koşulları için bizimle irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak isteyen herkes İngiltere eğitim uzmanlarıyla irtibata geçerek eğitim programları, süreleri, ücretleri, konaklama olanakları ve ücretleri gibi çeşitli konular hakkında detaylı bilgi alabileceklerdir. İngiltere’de eğitim için İngiltere eğitim uzmanları ile irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi, İngiltere’de kısa süreli veya uzun süreli çeşitli eğitimlere katılmak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türü olup çeşitli kategorilere sahiptir. İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi, İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzatılmış Öğrenci Vizesi, İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi türlerine ayrılan İngiltere Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de eğitim alma konusunda sitemizi inceleyerek tüm sorularınızın yanıtlarını bulabilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinin başvuru işlemleri, vize türlerinin başvuru şartları ve daha birçok bilgi için TIKLAYINIZ! 

İngiltere’ye turistik amaçlarla gidecek olan bireylerin başvurabileceği, sınırlı da olsa çeşitli kategorileriyle başvuru sahiplerine eğitim hakkı veren ancak çalışma hakkı içermeyen vize türü İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi türüdür. 

“İngiltere Turist Vizesi başvuru işlemleri nelerdir?”, “İngiltere Turist Vizesi başvuru şartları nereden öğrenilebilir?”, “Vize retlerine itiraz edebilir miyiz?” gibi birçok sorunun yanıtını almak için tıklayınız.

Ankara Anlaşması Vizesi İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen bireylerin başvuru yapabileceği İngiltere Çalışma Vizesi türlerinden biridir. Yüksek standartlarda başvuru şartlarının bulunmadığı bu vize türü ile İngiltere’de kendi işinizi kurmak için hangi meslek grubuna dahil olmanız gerektiğini, başvuru şartlarının neler olabileceği gibi konularda bilgi alabilmek için tıklayınız.

İngiltere’de; çalışmak, yatırım yapmak, iş kurmak, ortaklık kurmak, şirket açmak gibi girişimlerde bulunmak istiyorsanız İngiltere Çalışma Vizesi sayfamızı inceleyiniz.

İngiltere’de çalışma izni ile süresi farketmeksizin bir iş verene bağlı olarak veya kendi işinizi kurarak çalışmak istiyorsanız başvuracağınız vize türü İngiltere İş Vizesi’dir. Çalışma izni sahibi olarak İngiltere’de yaşayabilmenizi sağlayan bu vizenin başvuru şartları diğer vize türlerine göre oldukça farklıdır. Aynı zamanda başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre de farklılık gösterecek olan İngiltere Çalışma Vizesi için gereken evraklara buradan ulaşabilirsiniz. 

"AB Vatandaşlarının Bağımlıları için İngiltere Yerleşim Vizesi Başvurusu" sayfası 803 defa okundu