İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 1354
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yapabilmek için 18 yaş üstünde Türk vatandaşı olmalısınız. Birleşik Krallık’ta kendi işinizi serbest meslek erbabı olarak kurabilirsiniz. İş yeri açarak, var olan iş yerine ortak olarak, evden (home-office), mobil/seyyar veya herhangi bir işletmeyi devralarak istediğiniz işi kurabilirsiniz. 

Gayrimenkul danışmanlığı

Enstrüman sanatçılığı

Cafe işletmeciliği

Aşçılık

Müteahhitlik

Yazılım (IT)

Özel ders hocalığı

Kuaför (bay-bayan)

Güzellik uzmanı

Öğretmenlik

Hukuk danışmanlığı

Ressam

Boyacılık- Sıvacılık

Temizlik işleri (ev, iş)

Marangozluk

Terzilik

Masör- Masöz

Pazarcılık

Pastacılık

Çocuk bakıcılığı

Bu vize türünün başvuru işlemlerine uzmanlarımızla başlamaya karar veren kişiler başvuru dosyasında bulundurması gereken belirli belgeler vardır.

  • Ankara Anlaşması Vizesi başvuru formu
  • Maddi yeterlilik bilgileri (banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, emeklilik belgesi vb. gibi)
  • Başvuru sahibinin sermaye bilgileri,
  • Zorunlu olmamakla birlikte varsa İngilizce dil bilgisini kanıtlayan belgeler,
  • Ankara Anlaşması Vizesi iş planı (business plan),
  • Alınan eğitimlerin belgeleri (diploma, sertifika vb.),
  • Daha önce çalıştığınıza dair belgeler (ustalık belgesi, eski işyerinden alınan referanslar vb.).

Başvuru dosyası tamamlandıktan sonra uzmanlarımız başvuru sahipleri adına başvuru merkezlerinden randevu alacaktır. Başvuru yapılarak, alınan randevu gün ve saatinde başvuru dosyaları değerlendirilebilmesi için teslim edilir.

Başvuru sonucu, Türkiye'den yapılan başvurularda 3 ile 12 hafta arasında açıklanabilmektedir. İngiltere'den yapılan başvurularda ise bu süre 6 aya kadar çıkabilmektedir.

İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında buraya tıklayarak bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. 

İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olması sebebiyle danışmanlık alınarak başvuru yapılması vize başvurularının olumlu olma ihtimalini artırtabilecektir. Danışmanlık işlemlerinin neler olduğu, vize başvurularında nasıl destek alınabileceğini öğrenmek için tıklayınız.

Ankara Antlaşması Vizesi türüne başvurup vize alan bireyler öncelikle 1 yıllık vize verilir. 1, 2 yıllık veya 3 yıllık olarak uzatılabilir. Standart uzatma süresi 3 yıldır fakat verilecek süre vize memurunun takdirine kalmıştır.

Bu vize türüne sahip bireylerin eş ve 21 yaşından küçük çocukları da bağımlı başvurusu yaparak aile birlikteliğini/aile birleşimini sağlayabilecektir.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuru koşulları ve başvuru işlemleri hakkında danışmanlarımızdan bilgilendirme alabilirsiniz. Diğer vize türleriyle ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.