İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu

Güncelleme Tarihi: 2019-04-19 15:07:53

İngiltere'de kendi işinizi kurarak 5 yıl yaşadıktan sonra sürekli oturum ve sürekli oturumu takiben 1 yılın sonunda İngiliz vatandaşlığına başvurabileceğiniz vize türü hakkında detaylar burada!

İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi başvurusu yapabilmek için 18 yaş üstünde Türk vatandaşı olmalısınız. Birleşik Krallık’ta kendi işinizi serbest meslek erbabı olarak kurabilirsiniz. İş yeri açarak, var olan iş yerine ortak olarak, evden (home-office), mobil/seyyar veya herhangi bir işletmeyi devralarak istediğiniz işi kurabilirsiniz. 

Gayrimenkul danışmanlığı

Enstrüman sanatçılığı

Cafe işletmeciliği

Aşçılık

Müteahhitlik

Yazılım (IT)

Özel ders hocalığı

Kuaför (bay-bayan)

Güzellik uzmanı

Öğretmenlik

Hukuk danışmanlığı

Ressam

Boyacılık- Sıvacılık

Temizlik işleri (ev, iş)

Marangozluk

Terzilik

Masör- Masöz

Pazarcılık

Pastacılık

Çocuk bakıcılığı

Bu vize türünün başvuru işlemlerine uzmanlarımızla başlamaya karar veren kişiler başvuru dosyasında bulundurması gereken belirli belgeler vardır.

  • Ankara Anlaşması Vizesi başvuru formu
  • maddi yeterlilik bilgileri (banka hesap bilgileri, maaş bordrosu, emeklilik belgesi vb. gibi)
  • Başvuru sahibinin sermaye bilgileri,
  • Zorunlu olmamakla birlikte varsa İngilizce dil bilgisini kanıtlayan belgeler,
  • Ankara Anlaşması Vizesi iş planı (business plan),
  • Alınan eğitimlerin belgeleri (diploma, sertifika vb.),
  • Daha önce çalıştığınıza dair belgeler (ustalık belgesi, eski işyerinden alınan referanslar vb.).

Başvuru dosyası tamamlandıktan sonra uzmanlarımız başvuru sahipleri adına başvuru merkezlerinden randevu alacaktır. Başvuru yapılarak, alınan randevu gün ve saatinde başvuru dosyaları değerlendirilebilmesi için teslim edilir. Başvuru sonucu, Türkiye'den yapılan başvurularda 3 ile 12 hafta arasında açıklanabilmektedir. İngiltere'den yapılan başvurularda ise bu süre 6 aya kadar çıkabilmektedir.

İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları ve İngiltere vatandaşlığı konularında buraya tıklayarak bilgi ve danışmanlık alabilirsiniz. 

İngiltere vizesi başvuruları oldukça karmaşık yapıda olması sebebiyle danışmanlık alınarak başvuru yapılması vize başvurularının olumlu olma ihtimalini artırtabilecektir. Danışmanlık işlemlerinin neler olduğu, vize başvurularında nasıl destek alınabileceğini öğrenmek için tıklayınız.

  • Ankara Antlaşması Vizesitürüne başvurup vize alan bireyler öncelikle 1 yıllık vize verilir. 1, 2 yıllık veya 3 yıllık olarak uzatılabilir. Standart uzatma süresi 3 yıldır fakat verilecek süre vize memurunun takdirine kalmıştır.
  • Bu vize türüne sahip bireylerin eş ve 21 yaşından küçük çocukları da bağımlı başvurusu yaparak aile birlikteliğini/aile birleşimini sağlayabilecektir.

Ankara Anlaşması Vizesi başvuru koşulları ve başvuru işlemleri hakkında danışmanlarımızdan bilgilendirme alabilirsiniz. Diğer vize türleriyle ilgili detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

İngiltere’de çalışmak, ortaklık kurmak, girişimci olmak veya yatırım yapmak gibi amaçlarınız varsa İngiltere Çalışma Vizesi sayfamızı ziyaret ederek vize türleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Genel Çalışma Vizesi, İngiltere Yatırımcı Vizesi, İngiltere Girişimci Vizesi türleri ve daha fazlasını buradan bulabilirsiniz.

İngiltere’de eğitim almak isteyen bireylerin ihtiyacı olabilecek her türlü bilgiyi edinebileceği İngiltere’de eğitim uzmanları eğitim programları, eğitim süreleri ve ücretleri gibi konularda başvuru sahiplerine detaylı bir açıklama yapabilmektedir.

İngiltere’ye turistik ziyaret yapmak isteyen bireylerin başvurması gereken vize türü İngiltere Turist/Ziyaretçi Vizesi için sitemizi ziyaret ediniz.

İngiltere’ye seyahat etmek, kültürel gezi düzenlemek, ailenizi ziyaret etmek veya iş ziyareti geçekleştirmek gibi çeşitli amaçlarla İngiltere’de bulunmak için buraya bakınız.

İngiltere’de sürekli oturum veya İngiliz vatandaşı olarak bulunan bireylerin eşi, nişanlısı, partneri, çocukları, diğer aile büyükleri, ebeveynleri gibi aile üyelerini İngiltere’de yaşamak üzere yanına alabilmek için İngiltere Yerleşim Vizesi’ne başvurmanız gereklidir. 

Bu vize türünün başvuru şartları, başvuru prosedürleri ve vize reddi alındığı takdirde nasıl bir yol izlenebileceğini sitemizden öğrenebilirsiniz.  

İngiltere’de eğitim konusunda detaylı bilgi için İngiltere Öğrenci Vizesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Öğrenci Vizesi için tıklayınız!

"İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi Başvurusu" sayfası 804 defa okundu