İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 1389
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek amacıyla başvuru yapılabilen İngiltere Öğrenci Vizesi lisans, yüksek lisans, doktora, dil okulu gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyenlerin başvurabileceği İngiltere vizesi alt türüdür. İngiltere’de eğitim almak için detaylı bilgiye uzman danışmanlarla iletişime geçerek ulaşabilirsiniz.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

en fazla 6 aya kadar olan mesleki kurslar, dil eğitimleri, hobi kursları vb. eğitimlere katılabilmek üzere 16 yaşın üzerindeki herkes başvuru yapabilir.

Başvuru sahiplerinin uygun konaklama imkanlarının bulunması, yalnızca eğitim almak amacıyla gidecek olması, maddi imkanlarının bulunmaması halinde sponsorluk yazısının bulunması, sponsora dair bilgi ve belgelerin başvuru dosyasına eklenmesi, akredite olmuş bir eğitim kurumundan kabul yazısının alınması, eğitim ücretinin ödenmiş olması veya ödenebileceğine dair maddi yeterlilik kanıtları vb. üzerine bilgi alabilmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi

İngiltere’de sadece dil eğitimi almak isteyen kişilerin başvurması gereken bir vize türü olup 6 ile 11 ay süreyle 16 yaşından büyük bireyleri kapsayan bu vizeyle mesleki eğitim almak amacıyla başvurulamaz.

Sağlık vergisini (IHS-Immigration Health Surcharge) ödeyerek sağlık hizmetlerinden faydalanılabilir. Başvuru sahibinin bağımlıları (eş ve çocukları) bağımlı olarak değil ayrı olarak vize başvurusu yapılabilir. Bu vize türü için uzatma başvurusu yapılamaz. Uygun konaklama imkanları başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi

4 ile 17 yaş aralığındaki çocuklar İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda bu vize ile ieğitim görebilecektir. Eğitim göreceği eğitim kurumundan alınacak olan CAS mektubu (Confirmation of Acceptance for Studies)da denilen kabul mektubu bulunmalıdır.

16 yaşın altındakiler için İngilizce dil şartını göstermelidir. 16 yaş üstündekilerin İngilizce dil şartını sağladıklarını başta IELTS olmak üzere; Trinity College London, Cambridge ve Pearson gibi sınavlarla kanıtlayabilmesi gereklidir. Bu vize türü başvurularında ret alan bireyler idari itiraz başvurusunda bulunabilecektir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi

6 aydan uzun süreli eğitim görmek isteyen bireylerin başvurması gereken vize türüdür.  Çeşitli koşulları bulunan bu vize türüne başvuru yapacak olan bireyler aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gereklidir. En az B1 düzeyinde İngilizce dil belgesinin başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir.

Öğrencinin okula kabul edildiğini gösteren Confirmation of Acceptance for Studies (CAS) adlı kabul mektubudur. Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına dair evraklar da başvuru dosyasında yer almalıdır. Sponsorluk belgesi, maaş bordrosu, kira sözleşmesi, tapu senedi vb. belgeleri eklemeniz gereklidir.

İngiltere Dil Kursu Çalışma İzni Alabilir miyim?

Öğrenci Ziyaretçi Vizesine başvuru yaparak İngiltere’de dil kursu çalışma izni alma imkânı bulunmamaktadır. İngiltere’de dil kursu çalışma izni vermemekle birlikte Birleşik Krallık Öğrenci Ziyaretçi Vizesi olarak dil kursuna giden bireylerin devlet yardımlarından yararlanma hakkı bulunmamaktadır. Başvuru sahiplerinin İngiltere’deki masraflarını kendi imkanlarıyla ve sponsor aracılığıyla karşılaması gereklidir. İngiltere’de 6 aydan kısa süreli eğitimlere, mesleki kurslara vs. katılacak olan bireylerin İngiltere’de çalışma hakkı bulunmamaktadır.

İngiltere Öğrenci Vizesi ile Çalışma Hakkı Doğuyor mu?

İngiltere Öğrenci Vizesi ile çalışma ile çalışma hakkı Tier-4 Vize türlerinden Çocuk Öğrenci Vizesi ve Uzun Süreli Öğrenci Vizesi ile sınırlı olarak verilmektedir. İngiltere Öğrenci Vizesi ile çalışma imkânı vermekte ve bunu gün veya saat olarak sınırlamaktadır. İngiltere Öğrenci Vizesi başvurusu yapan bireyin öncelikli amacının eğitim olması şartıyla Öğrenci Vizesi türlerinden biri olan Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile haftada 10 veya 20 saat çalışma hakkı bulunmaktadır. Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu yapmış olan 4-17 yaş arasındaki bireyler arasında 16 yaşından büyük bireylerin, İngiltere’deki eğitimleri boyunca part-time (haftada 10 saate kadar), tatillerde full-time (tam zamanlı) olarak bulunmaktadır.

İngiltere Dil Okulu Çalışma İzni Verir mi?

İngiltere dil okulu çalışma izni almayı düşünen bireylere, İngiltere’de 6 aydan kısa süreli eğitimlere katılmak amacıyla yaptığı ziyaretlerde çalışma izni verilmemektedir. İngiltere dil okulu çalışma izni sağlamamaktadır. İngiltere’de 6 aydan az mesleki kurslar, dil okulları vb. eğitimlere katılacak olan bireylerin çalışma izni ve devlet yardımlarından yararlanma hakkı yoktur. Başvuru sahipleri İngiltere’deki yaşam ve eğitim masraflarını kendi imkânlarıyla veya sponsor aracılığıyla sağlaması gereklidir. Başvuru sahibinin İngiltere’de yaşayacağı bölgeye göre yaşam masrafları değişiklik gösterecektir.

Firmamız 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı alanında Türkiye ve İngiltere’de bulunan ofisleriyle hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere Öğrenci Vizesi ve İngiltere Vize Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış danışmanlarıyla yıllardır hizmet veren firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçerek başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz.