İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu

Güncelleme Tarihi: 2019-04-19 15:07:17

Lise, lisans, yüksek lisans, doktora, dil okulu gibi çeşitli eğitimlere katılabileceğiniz bu vize türünün alt kategorileri ve şartları hakkında bilgi için tıklayın!

Birleşik Krallık’ta eğitim görmek amacıyla başvuru yapılabilen İngiltere Öğrenci Vizesi lisans, yüksek lisans, doktora, dil okulu gibi çeşitli eğitimlere katılmak isteyenlerin başvurabileceği İngiltere vizesi alt türüdür.

İngiltere’de eğitim almak için detaylı bilgiye uzman danışmanlarla iletişime geçerek ulaşabilirsiniz. Tıklayınız.

İngiltere Ziyaretçi Öğrenci Vizesi: en fazla 6 aya kadar olan mesleki kurslar, dil eğitimleri, hobi kursları vb. eğitimlere katılabilmek üzere 16 yaşın üzerindeki herkes başvuru yapabilir. Başvuru sahiplerinin uygun konaklama imkanlarının bulunması, yalnızca eğitim almak amacıyla gidecek olması, maddi imkanlarının bulunmaması halinde sponsorluk yazısının bulunması, sponsora dair bilgi ve belgelerin başvuru dosyasına eklenmesi, akredite olmuş bir eğitim kurumundan kabul yazısının alınması, eğitim ücretinin ödenmiş olması veya ödenebileceğine dair maddi yeterlilik kanıtları vb. üzerine bilgi alabilmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere Uzatılmış Ziyaretçi Öğrenci Vizesi: İngiltere’de sadece dil eğitimi almak isteyen kişilerin başvurması gereken bir vize türü olup 6 ile 11 ay süreyle 16 yaşından büyük bireyleri kapsayan bu vizeyle mesleki eğitim almak amacıyla başvurulamaz. Sağlık vergisini (IHS-Immigration Health Surcharge) ödeyerek sağlık hizmetlerinden faydalanılabilir. Başvuru sahibinin bağımlıları (eş ve çocukları) bağımlı olarak değil ayrı olarak vize başvurusu yapılabilir. Bu vize türü için uzatma başvurusu yapılamaz. Uygun konaklama imkanları başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Tier-4 İngiltere Çocuk Öğrenci Vizesi: 4 ile 17 yaş aralığındaki çocuklar İngiltere’de özel bir eğitim kurumunda bu vize ile ieğitim görebilecektir. Eğitim göreceği eğitim kurumundan alınacak olan CAS mektubu (Confirmation of Acceptance for Studies)da denilen kabul mektubu bulunmalıdır. 16 yaşın altındakiler için İngilizce dil şartını göstermelidir. 16 yaş üstündekilerin İngilizce dil şartını sağladıklarını başta IELTS olmak üzere; Trinity College London, Cambridge ve Pearson gibi sınavlarla kanıtlayabilmesi gereklidir.

  • Bu vize türü başvurularında ret alan bireyler idari itiraz başvurusunda bulunabilecektir.

Tier-4 İngiltere Uzun Dönem Öğrenci Vizesi: 6 aydan uzun süreli eğitim görmek isteyen bireylerin başvurması gereken vize türüdür. Çeşitli koşulları bulunan bu vize türüne başvuru yapacak olan bireyler aşağıdaki hususlara dikkat etmesi gereklidir. En az B1 düzeyinde İngilizce dil belgesinin başvuru dosyasına eklenmesi gereklidir. Öğrencinin okula kabul edildiğini gösteren Confirmation of Acceptance for Studies (CAS) adlı kabul mektubudur. Seyahat masraflarının nasıl karşılanacağına dair evraklar da başvuru dosyasında yer almalıdır. Sponsorluk belgesi, maaş bordrosu, kira sözleşmesi, tapu senedi vb. belgeleri eklemeniz gereklidir.

Firmamız 2006’dan bu yana İngiltere vizesi danışmanlığı alanında Türkiye ve İngiltere’de bulunan ofisleriyle hizmet sunmakta olan bir danışmanlık şirketidir. İngiltere Öğrenci Vizesi ve İngiltere Vize Retlerine İtiraz başvurularında uzmanlaşmış danışmanlarıyla yıllardır hizmet veren firmamızla İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı ile iletişime geçerek başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. 

İngiltere vizesi başvuru işlemlerine uzmanlarımızla başlamaya karar veren bireyler, vize başvuru işlemlerinin titizlikle yapılarak başvuru evraklarının eksiksiz olmasını, başvuru sonucunun büyük oranda olumlu olmasını sağlayabilecektir. İngiltere vizesi alanında uzmanlaşmış danışmanlık firmamız yılların bilgi ve tecrübesiyle sizlere profesyonel hizmet verebilecektir.

Diğer İngiltere Vizesi türleri ile ilgili bilgiyi aşağıdaki sitelerden elde edebilirsiniz. 

Açıklama Link

İngiltere Vizesi başvuru işlemleri, Birleşik Krallık vize türleri, vize reddine itiraz yolları için

İngiltere vizesi  

6 ay ve daha kısa süreli olarak yapacağınız ziyaretleriniz için 

İngiltere Ziyaretçi Vizesi

İngiltere’de oturum izni almak, yerleşmek ve İngiltere’de yeni bir yaşama adım atabilmek için

İngiltere Yerleşim Vizesi

Birleşik Krallık’a İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi biriyle evlenerek veya partnerlik kaydı yaptırarak nasıl yerleşebilmek için

İngiltere Evlilik Vizesi

İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen 18 yaşından büyük Tük vatandaşları için

Ankara Anlaşması Vizesi

Ankara Antlaşması Vizesi

İngiltere’de çalışmak, yatırım yapmak, girişimci olmak veya ortaklık kurmak vb. için

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere’de eğitim alma hakkı, eş ve çocuklarını aile birleşimi amacıyla yanlarına alabilme hakkı ve oturum hakkının yanı sıra belirli şartlarının sağlanması halinde sürekli oturum ve vatandaşlık için

İngiltere İş Vizesi

"İngiltere Öğrenci Vizesi Başvurusu" sayfası 846 defa okundu