İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu

Güncelleme Tarihi: 2019-04-19 15:07:28

İngiltere'deki eşinizin veya partnerinizin yanına taşınarak aile birliğini korumanıza olanak veren Yerleşim Vizesi türü hakkında detaylar bu sayfada!

İngiltere'ye yerleşmek isteyen bireyler İngiltere Yerleşim Vizesi türlerine başvuruda bulunmalıdır. İngiltere'de oturum izni alabilmek için İngiltere Yerleşim Vizesine sahip olmak gereklidir. Bunun için başvuru sahiplerinin başvuru şartlarını sağlaması, başvuru dosyasını titizlikle hazırlayarak eksiksiz bir başvuru yapması gereklidir.

Başvuru işlemlerini danışmanlarımızla yapmaya karar veren bireyler, İngiltere vizesi başvuru işlemlerinin eksiksiz olmasını sağlayabilecektir. Uzmanlarımızın yönlendirmeleri ile hazırlanacak olan başvuru evraklarının tam olmasını sağlayabilecektir. İngiltere vizesi alanında profesyonel hizmet veren firmamızdan danışmanlık alarak tüm vize prosedürleri hususunda bilgi alabilirsiniz. 

İngiltere Yerleşim Vizesi türlerine başvuru yaparken seyahat amacınızı göz önünde bulundurmalısınız. Vize türünü doğru belirlemek vize işlemlerinin ilk basamağıdır. Bu yüzden vize türleri hakkında bilgi aşağıda verilmiştir. 

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi: İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi ile evli olan bireylerin başvuruda bulunması gereken vizedir. Bireyler evli olduklarını evlilik cüzdanlarıyla kanıtlaması gerekir. Aynı zamanda gerekli diğer evrakları da başvuru dosyasına ekleyerek bu vize türünün sahibi olabilir, İngiltere'de yaşayabilirsiniz. 

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi: İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak veya vatandaşlık almış kişilerin partnerlerinin başvuracağı bu vize türü için bireylerin en az 2 yıl birlikte yaşadıklarını göstermeleri gereklidir. Aile bağlarının da devam ettiğini gösteren çeşitli belgeleri başvuru dosyasına eklemelidir. Böylece başarılı bir başvuru yapabilecektir.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi: İngiltere’de bulunan nişanlısının yanına gidecek ve kısa süre içerisinde deevlenecek olan bireylerin başvuracağı vize türüdür. İngiltere’ye kesin olarak yerleşmek ve nişanlı olduğunu belgelemek gereklidir. Vize memurunu gerçekten nişanlı olduğunuza inandırabilmek için gerekli evrakların neler olabileceğini uzmanlarımıza danışabilirsiniz. 

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi: İngiltere’ye iltica etmiş veya insani koruma hakkına sahip şahısların aile üyeleriyle (eş ve çocuklar) birlikte yaşamasını sağlayacak olan vize türüdür. Bu vize türüne sahip olan bireyler İngiltere'de çalışabilir, eğitim alabilir, çocuklarını devlet okuluna yazdırabilir, aile üyeleri de çalışabilir ve eğitim alabilir. 

Diğer İngiltere Yerleşim Vizesi türleri hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ!

İngiltere Yerleşim Vizesi'nin başvuru sahiplerine verdiği hak ve yükümlülükleri şöyle örneklendirilebilir;

  • İngiltere’de oturum iznine sahip olacağınız bu vize ile eğitim de alabilirsiniz. Eğitim programları, ücretleri, süreleri, konaklama vb. hakkında detaylı bilgi için İngiltere eğitim uzmanları ile irtibata geçebilirler.
  • İngiltere’de çalışma hakkınız da olacaktır. İngiltere'de çalışabilmek için gerekli şartları öğrenebilmek için tıklayınız!
  • Sağlık harcını ödendikten sonra İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
  • İngiltere’ye 6 aydan uzun sürelerle gitmeyi planlayan kişiler National Health Service (NHS)’e ait sağlık hizmetlerinin çoğundan ücretsiz yararlanabilirler.
  • Bu vizeye sahipseniz İngiltere’ye gittiğinde en kısa zamanda bir pratisyen doktora (GP) kaydolmalısınız. Pratisyen hekime (GP) muayene olmak ücretsizdir.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuruları reddedilirse itiraz hakkınız bulunmaktadır.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi sürenizin dolması halinde İngiltere’den başvuru yaparak uzatabilirsiniz.

Diğer İngiltere vizesi türleri için uzmanlarımız ile irtibata geçmeniz önerilmektedir. 

İngiltere'de eğitim almak için İngiltere Öğrenci Vizesi türlerine başvuruda bulunmalısınız. 6 ay veya daha uzun süreli çeşitli eğitimlere katılmak isteyen kişilerin başvurması gereken, kendi içinde kategorileri bulunan İngiltere vizesi türleri için İngiltere Öğrenci Vizesi sayfasından detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

İngiltere vizesi sayfasını ziyaret ederek İngiltere vizesi başvuru işlemleri, başvuru koşulları, vize türleri ve gerekli belgeler listesi ve daha birçok hususta bilgi alabilirsiniz.

İngiltere’ye turistik amaçlarla gitmek isteyen bireylerin başvurabileceği vize türü İngiltere Ziyaretçi Vizesi'dir. Kısa süreli ziyaretlerinizin amacına göre çeşitli kategorileri bulunan bu vize türünün başvuruları için firmamızla irtibata geçebilirsiniz. 

Birleşik Krallık’ta kendi işinin patronu olarak şirket/işletme kurmak isteyen bireyler Ankara Anlaşması Vizesi türlerine başvuruda bulunabilecektir. Bu vizeyle İngiltere’de kendi işinizi kurup İngiltere’ye yerleşebilirsiniz. İngiltere’de işçi olarak çalışmak yerine kendi işinizi kurarak hangi meslek grubuna dahil olmanız gerektiğini, başvuru koşulları ve başvuru evraklarının neler olduğunu öğrenebilmek için tıklayınız.

İngiltere’ye yatırım yapmak, ortaklık kurmak, çalışmak, girişimci olmak gibi çeşitli amaçlarla gidecek olan bireyler İngiltere Çalışma Vizesi türleri hakkına bilgi veren sayfamıza giderek tüm sorularının yanıtlarını bulabilecektir. 

"İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu" sayfası 807 defa okundu