İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu

Okunma sayısı: 1304
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi Başvurusu

İngiltere'ye yerleşmek isteyen bireyler İngiltere Yerleşim Vizesi türlerine başvuruda bulunmalıdır. İngiltere'de oturum izni alabilmek için İngiltere Yerleşim Vizesine sahip olmak gereklidir.

Bunun için başvuru sahiplerinin başvuru şartlarını sağlaması, başvuru dosyasını titizlikle hazırlayarak eksiksiz bir başvuru yapması gereklidir. Başvuru işlemlerini danışmanlarımızla yapmaya karar veren bireyler, İngiltere vizesi başvuru işlemlerinin eksiksiz olmasını sağlayabilecektir.

İngiltere Yerleşim Vizesi türlerine başvuru yaparken seyahat amacınızı göz önünde bulundurmalısınız. Vize türünü doğru belirlemek vize işlemlerinin ilk basamağıdır.

Evli Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiliz vatandaşı veya sürekli oturum sahibi ile evli olan bireylerin başvuruda bulunması gereken vizedir. Bireyler evli olduklarını evlilik cüzdanlarıyla kanıtlaması gerekir. Aynı zamanda gerekli diğer evrakları da başvuru dosyasına ekleyerek bu vize türünün sahibi olabilir, İngiltere'de yaşayabilirsiniz. 

Evli Olmayan Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere’de sürekli oturum sahibi olarak veya vatandaşlık almış kişilerin partnerlerinin başvuracağı bu vize türü için bireylerin en az 2 yıl birlikte yaşadıklarını göstermeleri gereklidir. Aile bağlarının da devam ettiğini gösteren çeşitli belgeleri başvuru dosyasına eklemelidir. Böylece başarılı bir başvuru yapabilecektir.

Nişanlı Çiftler için İngiltere Yerleşim Vizesi

İngiltere’de bulunan nişanlısının yanına gidecek ve kısa süre içerisinde deevlenecek olan bireylerin başvuracağı vize türüdür. İngiltere’ye kesin olarak yerleşmek ve nişanlı olduğunu belgelemek gereklidir. Vize memurunu gerçekten nişanlı olduğunuza inandırabilmek için gerekli evrakların neler olabileceğini uzmanlarımıza danışabilirsiniz. 

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere’ye iltica etmiş veya insani koruma hakkına sahip şahısların aile üyeleriyle (eş ve çocuklar) birlikte yaşamasını sağlayacak olan vize türüdür.

Bu vize türüne sahip olan bireyler İngiltere'de çalışabilir, eğitim alabilir, çocuklarını devlet okuluna yazdırabilir, aile üyeleri de çalışabilir ve eğitim alabilir.

İngiltere Yerleşim Vizesi'nin başvuru sahiplerine verdiği hak ve yükümlülükleri şöyle örneklendirilebilir;

  • İngiltere’de oturum iznine sahip olacağınız bu vize ile eğitim de alabilirsiniz. Eğitim programları, ücretleri, süreleri, konaklama vb. hakkında detaylı bilgi için İngiltere eğitim uzmanları ile irtibata geçebilirler.
  • İngiltere’de çalışma hakkınız da olacaktır. İngiltere'de çalışabilmek için gerekli şartları öğrenebilmek için tıklayınız!
  • Sağlık harcını ödendikten sonra İngiltere’de sağlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
  • İngiltere’ye 6 aydan uzun sürelerle gitmeyi planlayan kişiler National Health Service (NHS)’e ait sağlık hizmetlerinin çoğundan ücretsiz yararlanabilirler.
  • Bu vizeye sahipseniz İngiltere’ye gittiğinde en kısa zamanda bir pratisyen doktora (GP) kaydolmalısınız. Pratisyen hekime (GP) muayene olmak ücretsizdir.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi başvuruları reddedilirse itiraz hakkınız bulunmaktadır.
  • İngiltere Yerleşim/Evlilik Vizesi sürenizin dolması halinde İngiltere’den başvuru yaparak uzatabilirsiniz.

Uzmanlarımızın yönlendirmeleri ile hazırlanacak olan başvuru evraklarının tam olmasını sağlayabilecektir. İngiltere vizesi alanında profesyonel hizmet veren firmamızdan danışmanlık alarak tüm vize prosedürleri hususunda bilgi alabilirsiniz.