Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi

Güncelleme Tarihi: 2019-04-19 14:41:44

En az 1 yıl süreyle İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi (Tier-4) veya diğer herhangi bir İngiltere'de yasal olarak çalışmaya izin veren vize türüyle İngiltere'de bulunan ve yine en az 1 yıl süreyle aynı işyerinde ve yasal olarak çalışan kişiler, Ankara Antlaşması Çalışan Vizesine başvurabilirler.

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi’ne başvuru yapabilmek için İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi (Tier-4) gibi yasal olarak çalışmaya izin veren bir İngiltere vizesi ile 1 yıl aynı işverene bağlı olarak çalışılmış olmalıdırlar. Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, aynı işyerinde çalışmaya devam etmek üzere İngiltere'de yaşamaya devam edebilirler.

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi’ne başvurunuzu İngiltere’de çalışma iznini kapsayan bir vizeyle bulunuyorken bu vizenin süresi dolmadan önce yapmanız gerektiği hususuna dikkat edilmelidir. Aksi takdirde İngiltere’de kaçak durumuna düşersiniz ve Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurusunu yapamadan sınır dışı edilme kararı ile karşılaşabilirsiniz.

İngiltere’de Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi başvurunuz olumlu sonuçlandığıtakdirde aşağıdakileri yapabilirsiniz;

  1. 1 ile 3 yıl arası aynı işverene bağlı olarak çalışmaya devam edebilirsiniz.
  2. 3 ile 4 yıl arası farklı işverene bağlı olarak ama aynı iş kolunda çalışabilirsiniz.
  3. 4 yıldan sonra bireyler herhangi bir işverene bağlı olarak herhangi bir işte çalışabilirsiniz.

İngiltere’den Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvurusu yapacak olan kişiler başvurularının bir parçası olarak biyometrik kayıtlar olarak da adlandırılan fotoğraf ve parmak izlerini bir postaneye verebilirler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus, İngiltere’deki tüm postanelerin biyometrik kayıt almadığı hususudur. Bu nedenle hangi postanelerden biyometrik kayıtlarınızı verebileceğinize dair detaylı bilgiyi Londra ofisimizdeki İngiltere göçmenlik düzenlemeleri konusunda uzmanlaşmış danışmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi sahiplerinin aileleri de Ankara Antlaşması Vizesi sahiplerinin aileleriyle aynı haklara sahiptir. Yani eşleri farklı işyerinde çalışabilir ve 18 yaşından küçük çocukları İngiltere'de devlet okullarından eğitim alabilirler. Ayrıca ailecek sosyal haklardan faydalanabilme, National Health Services’in sunduğu sağlık hizmetlerinden ücretsiz faydalanabilme gibi daha birçok hakka sahip olurlar.

Tüm bunlara ek olarak bu vize türüyle bireyler İngiltere'de eğitim alma hakkına sahip olabilecektir. İngiltere'de alabileceğiniz eğitimler, ücretleri ve süreleri hususunda bilgi için tıklayın!

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi ile İngiltere'de çalışmak yerine kendi işinizi kurmak istiyorsanız tıklayın!

Ankara Anlaşması Çalışan Vizesi başvurularının bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız başvurularda gerekse de İngiltere’den yapacağınız başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.  

"Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi" sayfası 10901 defa okundu