İngiltere Çalışma Vizesi

Okunma sayısı: 382
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere’ye çalışmak amacıyla gitmek isteyen kişilerin başvurabileceği İngiltere Çalışma Vizesi türleri İngiltere'de yapılacak işin türüne ve niteliğine göre farklılık göstermektedir. İngiltere’de serbest meslek sahibi veya çalışan olarak başvuru yapılabilecek İngiltere Çalışma Vizesi'nin çeşitli alt kategorileri bulunmaktadır.

İngiltere Çalışma Vizesi Türleri

 • İngiltere Genel Çalışma İzni Vizesi (TIER 2)
 • Ankara Antlaşması Vizesi
 • Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi
 • İngiltere’de Öğrenim Sonrası Çalışma İzni Vizesi
 • İngiltere Müteşebbis (Girişimci-İşadamı) Vizesi
 • İngiltere Yatırımcı Vizesi
 • İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi
 • İngiltere Sporcu Vizesi
 • İngiltere Din Görevlisi Vizesi
 • Tier 1 - İngiltere Nitelikli Göçmenlik Vizesi (KALDIRILDI!)
 • İngiltere Geçici Çalışan Vizesi (Tier 5)

Sponsorluk Lisansı (Tier 2 ve Tier 5)

Sponsorluk Lisansı (Tier-2 ve Tier-5), işverenlerin İngiltere dışındaki ülke vatandaşlarını İngiltere’ye çalışmak üzere getirmek için çıkarılması gereken, İngiltereVize ve Göçmenlik Dairesi (UK Visas and Immigration)’ne kayıt olmak suretiyle alabilecekleri bir belgedir. İngiltere'de çalışma izni ile çalışan bireyler eğitim alma hakkına da sahip olabilecektir. İngiltere'de hangi eğitimleri alabileceğiniz, bu eğitimlerin ücretleri ve süreleri hususunda bilgi ve danışmanlık için TIKLAYIN!

İngiltere çalışma vizesi türlerine yapılacak olanbaşvurular oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumunda sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

İngiltere'de Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Çalışma Vizesi nasıl alınır sorusunun cevabını arayan bireylerin, internet üzerinde araştırma yaparak güncel olmayan bilgilerle veya vize konusunda uzman olmayan bireylerin yanlış yönlendirmeleri sebebiyle vize başvurusu olumsuz sonuçlanmaktadır. İngiltere vizesi konusuna uzman bireylerle yapılan vize başvurularında vize ücreti yatırılıp, başvuru için gerekli evraklar eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle toparlanıp, başvuru formu ve dilekçesi yazılıp titizlikle hazırlanmış olan başvuru dosyası başvuru merkezlerine teslim edilir. Başvuru değerlendirme süreci ortalama 15 gün içerisinde açıklanmakta ve İngiliz Konsolosluğu’nun yoğunluğuna göre bu süre uzayabilmektedir.

İngiltere Vize Çalışma İzni Uzatılabilir mi?

İngiltere Vize Çalışma İzni uzatmak isteyen bireyler hangi vize türüyle başvurduğuna ve başvuru evraklarının tam olup olmamasına göre uzatma başvuru onayı alabileceklerdir.

İngiltere Çalışma Vizesi Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu reddedilme sebepleri oldukça çeşitlidir. Ancak bunların en başında puan bazlı vize türü olmasından dolayı başvuru sahiplerinin vize türünün belirlediği gerekli puanı toplayamayarak vize reddi almasıdır. Vize reddi alan bireylerin Çalışma Vizesi türlerine göre itiraz hakları bulunmaktadır. Bunlara örnek olarak Tier- 2 Genel Çalışma Vizesi ve Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi başvurusu reddedildiğinde vize reddine itiraz yolları kullanılabilmektedir. İdari itiraz yolu, yalnızca vize memurundan kaynaklı bir hata ve bu hatanın kanıtlanabiliyor olması sebebiyle başvuru yapılabilecek bir vize reddine itiraz yoludur. İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu retlerine itiraz etmek isteyen bireylerin uzman danışmanlarımızla irtibata geçmesi önerilmektedir.

İngiltere Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar Nelerdir

İngiltere Çalışma İzni Vizesi ile İngiltere'de çalışmak isteyen kişilerin başvuru dosyası içerisinde İngiltere'de çalışma izninin orijinalini, İngiltere'de bulunan işverenin sponsorluk yazısını, İngiltere'de yapacağı işe dair gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olduğunu gösterir diploma, sertifika ve evrakları sunması gerekmektedir. İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi ile kendi işini kurmak isteyen kişilerin ise İngiltere'de yapmayı planladıkları işe dair yeterli bilgi, eğitim ve tecrübeye, potansiyel müşterilerle anlaşabilecek kadar İngilizce dil bilgisine, İngiltere'de işi başlatabilecek ve kara geçene dek İngiltere'deki hayatını sürdürebilecek miktarda maddi birikime sahip olduğunu gösteren evrakları mutlak surette başvuru dosyası içerisinde bulunması gerekli evraklardır.

İngiltere Çalışma Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar

İngiltere Çalışma Vizesi başvuru sonucu ortalama 15 gün içerisinde başvuru sahibine iletilebilmektedir. İngiltere Çalışma Vizesi başvuru sonucu İngiltere Konsolosluğunda 15 gün yani ortalama 3 hafta içerisinde değerlendirilerek sonuçlandırılmaktadır. Çalışma Vizesi türleri başvuru değerlendirilme süreci İngiltere Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. 15 iş gününden daha kısa sürede de sonuçlanabilir ancak daha uzun sürede de başvuru sahiplerinin beklemesi gerekebilir.

İngiltere Çalışmak için Nasıl Seçenekler Sunar

İngiltere çalışmak için sunduğu seçenekler oldukça geniş olup, başvurulacak vize türleri de doğrudan veya sınırlı sürelerde çalışma hakkı verebilmektedir. İngiltere çalışmak isteyen bireylerin başvurabileceği vize türleri İngiltere’ye yapmak istedikleri seyahatin amacına göre değişmektedir. Örneğin İngiltere’de eğitim hayatına devam edecek olan bireylerin İngiltere’de çalışma hakkı sınırlandırılmıştır. Uzun Dönem Öğrenci Vizesi sahibi olarak İngiltere’de bulunan yüksek lisans, doktora gibi amaçlarla eğitim alan bireylerin haftada 10 veya 20 saat çalışma hakkı bulunmaktadır.

Çocuk Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de bulunan 4-17 yaş arasındaki bireyler arasında 16 yaşından büyük kişilere çalışma hakkı verilmektedir. İngiltere çalışmak isteyen ve doğrudan çalışma hakkı veren Çalışma Vizesi türlerine başvuru yapacak bireylerin İngiltere’ye hangi amaçla gidiyor olduğu vize türü seçiminde oldukça önemlidir. Örneğin, yüksek miktarlarda İngiltere’de yatırım yapacak olan bireyler Tier-1 Yatırımcı Vizesi, işverene bağlı olarak kıs aşureliğine çalışma amacıyla gitmek isteyen bireyler Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi, Spor kariyerine İngiltere’de devam edecek olan atletler, futbolcular vb. Tier-2 Sporcu Vizesine başvuru yapması gereklidir. İngiltere çalışmak için başka hangi seçenekleri sunduğunu öğrenmek isteyen bireyler uzman danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vizesi Ne Kadar Sürer

İngiltere Çalışma Vizesi ne kadar sürer? sorusunun cevabını vize türüne göre daha uygun verebilecek olan firmamızın danışmanları 3 yıla kadar Çalışma Vizesinin verilebileceğini başvuru sahiplerine ifade edecektir. İngiltere Çalışma Vizesi ne kadar sürer? sorusunun cevabını arayan başvuru sahipleri internette forum, sözlük gibi sayfalarda araştırma yapmak yerine firmamızın danışmanlarıyla irtibata geçilmesi önerilmektedir. İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu yapan bireylere öncelikle 3 yıla kadar vize verilmekte ve başvuru sahipleri Çalışma Vizesi türünü 2 yıl daha uzatma başvuru yaparak 5 yıla tamamladığında sürekli oturum başvurusu yapma hakkına sahip olabilecektir.

İngiltere Çalışma Vizesi Almak İsteyenler Ne Yapmalıdır

İngiltere Çalışma Vizesi almak isteyen bireyler, başvuracakları alt kategorinin başvuru şartlarını eksiksiz yerine getirmelidir. İngiltere Çalışma Vizesi almak isteyen bireyler başvuracakları alt kategoriyi iyi belirleyerek bu vize türünün başvuru şartlarını sağlıyor olmalıdır. Puan bazlı vize türü olan ve başvuru şartlarına uygun toparlanmış gerekli evrakların puanlanarak bireyin vize için gereken puanın hepsini sağlaması gereken Çalışma Vizesinin alt dalları oldukça çeşitlidir. Her biri kendi içerisinde özel şartları bulunmaktadır. Tier-1 Girişimci Vizesi ve Tier-1 Mezun Girişimci Vizesi türleri askıya alınmış olup Tier-1 Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. İki aşamalı olan bu vize türü için öncelikle İngiltere’de bir kurumda çalışabilmek için onay almanız gereklidir. Home Office tarafından verilen bu onay belgesinden sonra başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz. İngiltere Çalışma Vizesi almak isteyen bireyler uzman danışmanlarımızla irtibata geçerek diğer vize türleri için gerekli puanın ne olduğunu, başvuru evraklarının nasıl değiştiğini ve başvuru prosedürlerinin nasıl izleneceğini öğrenebilirler.

Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.