İngiltere Din Görevlisi Vizesi

Okunma sayısı: 4483
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Din Görevlisi Vizesi

İngiltere’ye din görevlisi olarak gidecek ve çalışacak olan kişiler İngiltere çalışma vizesi alt kategorilerinden birisi olan İngiltere Din Görevlisi Vizesi’ne başvuru yapabilirler.

İngiltere çalışma vizesi başvuru yapabilmek gereken şartlar

  • İngiltere’de din görevlisi olarak bulunmak isteyen kişiler, İngiltere Çalışma Vizesi şartlarını taşıyor olmalıdır. Bunun anlamı Certificate of Sponsorship (Sponsorluk Sertifikası) sahibi olarak 50 Puanı tamamlamak, 16 yaşı üstünde olmak, ayrıca İngilizce ve maddi yeterliliği sağlıyor olmaktır.
  • Certificate of Sponsorship (Sponsorluk Sertifikası) başvuru sahibinin görev yapacağı kurum/kuruluş tarafından alınmalıdır. Konu hakkında detaylı bilgi için firmamız Londra ofisiyle irtibata geçebilir ve uzmanlarımızla görüşerek sertifikanın nasıl alınacağına dair bilgi alabilirsiniz.
  • Certificate of Sponsorship (Sponsorluk Sertifikası) puanlama sisteminde 50 puana denk gelmektedir. Yani sertifika alındığında İngilizce ve maddi yeterlilik haricinde herhangi başka bir şart aranmamaktadır.
  • İngilizce ve maddi yeterlilik seviyelerinin ne olduğu ve nasıl karşılanabileceği hususunda bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.
  • İngiltere Din Görevlisi Vizesi ile İngiltere’ye giriş yapan kişinin İngiltere sosyal yardımlarına başvurması söz konusu değildir. Başvuru sahibinin İngiltere’de kalacağı süre boyunca konaklama ve yaşam masraflarının, görev yapılacak olan kuruluş tarafından karşılanabiliyor olması gerekmektedir.
  • En az B2 düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olduğunuzu da kanıtlamanız gereklidir. 
  • Bu vize türünün başvurularında ret alan bireyler, vize reddine itiraz başvurusunu uzmanlarımızla yaparak olumsuz sonucu olumluya çevirebilirsiniz. İdari itiraz yolunu kullanarak nasıl itiraz edebileceğinizi BURADAN öğrenebilirsiniz.

İngiltere Din Görevlisi Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır.

Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek olumsuz sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

İngiltere Din Görevlisi Vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.