İngiltere Müteşebbis (Girişimci-İşadamı) Vizesi

Okunma sayısı: 8441
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Müteşebbis (Girişimci-İşadamı) Vizesi

Vize başvurusunda İngiltere’de iş kurmak veya devralmak amaçlarının dışında bir niyet söz konusuysa İngiltere Müteşebbis (Girişimci-İşadamı) Vizesi’ne başvurmak söz konusu değildir.

Ayrıca İngiltere seyahati kısa süreli (toplantı, iş görüşmesi vs.) bir amaç taşıyorsa İngiltere İş Ziyareti Vizesi kapsamında başvuru yapılmalıdır. Her İngiltere vizesi türünde olduğu gibi bu vize türünde de başvuru sahiplerinin sağlaması gereken birtakım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar şunlardır;

  • İngiltere Müteşebbis (Girişimci-İşadamı) Vizesi türüne başvuracak kişi aşağıda verilen amaçlardan birine sahip olmalıdır.
  • En önemli hususlardan biri de bu vizeyle İngiltere’ye giden bir kişinin yalnızca kendi işyerinde çalışabilmesinin mümkün olmasıdır. Eğer İngiltere’ye gidiş amacınız başka bir işyerinde çalışan olarak çalışmaksa bu vizeye başvurmanız mümkün değildir. Eğer bu yönde bir planınız varsa İngiltere Çalışma Vizesi başlığı altındaki bilgileri inceleyebilir, detaylı bilgi için firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.
  • İngiltere Müteşebbis (Girişimci-İş Adamı) Vizesi’ne Türkiye’den başvurulabildiği  gibi İngiltere’de hâlihazırda bulunanlardan da Türkiye’ye dönüş yapmadan bu vizeye geçiş yapması mümkün kişiler de vardır. Bu vize türüne geçiş yapabilecek kişilerde aranan şartları öğrenmek için firmamızın Londra ofisiyle irtibata geçebilir, uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
  • En önemli hususlardan bir diğeri; bu vize alındığı ve İngiltere’ye giriş yapıldığı takdirde 3 ay içerisinde İngiltere Vergi Dairesi (HM Revenue Customs)’ne serbest meslek sahibi olarak kayıt yaptırılmalıdır. Bunun yanında yeni bir iş kurulmuşsa bunun Companies House Registration’a kaydedilmesi ve kişinin kendisinin şirketin sorumlu müdürü olduğunun kaydı veya devralınan şirketin sorumlu müdürü olunduğu kaydı yapılmalıdır. Aksi takdirde kişinin İngiltere vizesi iptal edilecektir.
  • Müteşebbis (Girişimci-İş Adamı) Vizesine başvurmak için aşağıdaki şema kılavuzluğunda 75 puanın toparlanabilmesi gerekmektedir.
  • Serbest meslek sahibi olarak kendi işini İngiltere’de yapmak.
  • Adi ortaklık yaparak İngiltere’de çalışmak.
  • İngiltere’de, kayıtlı bir şirket açmak ya da var olan bir şirketi devralmak.

Sermayeye bağlı puanlama sistemi

Puanlama Sistemi Puan Özellik
£200.000 veya üzeri sermaye 25 puan Bahsedilen sermayenin nakit olması gerekmektedir.
Bu sermaye bir veya daha fazla finansal kuruluş** bünyesinde tutuluyorsa 25 puan Sermayenin hesaplarında tutulduğu ve hangi ülkedeyse o ülkenin finansal düzenlemelerine tabii olan banka ve benzeri finans kuruluşları kastedilmektedir.
Bu sermaye İngiltere’de kullanılabilecek durumdaysa 25 puan  Paranın bir İngiliz bankasında dolayısıyla İngiltere’de bulunması ya da İngiltere’ye transferinde bir problem yaşanmayacak olan bir bankada bulunuyor olmasının belgelenmesi gerekmektedir.

Bu vize türüne sahip bireyler İngiltere'de eğitim de alabilmektedir. İngiltere'de eğitim alabilmek, eğitim ücretlerini ve sürelerini öğrenebilmek için TIKLAYIN!

İngiltere Müteşebbis (Girişimci-İşadamı) Vizesi’ne yapılacak olanbaşvurularının bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız başvurularda gerekse de İngiltere’den yapacağınız başvurularınızda size yardımcı olacaktır.

Bu İngiltere vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.