İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi

Okunma sayısı: 6671
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi

Türkiye’de hâlihazırda çalışılan şirketin İngiltere’de bulunan ofisinde veya işyerinde çalışmak isteyen kişilerin başvurması gereken vize türü İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi’dir.

Bu vizeye başvuru yapmayı düşünen başvuru sahiplerinin öncelikle bu İngiltere vizesi türünün şartlarını sağlayıp sağlamadıklarına bakmaları gerekmektedir.

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi şartları

  1. İngiltere ve Türkiye’deki şirketler aynı kişiye ait olmalı ya da bir şirket diğerinin alt kolu olmalıdır.
  2. Başvuru sahibinin bahsedilen iş yerinde başvuru tarihinden itibaren geriye doğru en az 6 ay süreyle çalışılıyor olması gerekir.
  3. Başvuru sahibinin transfer yapılacak şirkette %10’dan fazla hisse sahibi olmaması gerekmektedir.
  4. Bu vize ile İngiltere’ye giriş yapan kişiler kesinlikle devlet sosyal yardımlarına başvuramazlar.
  5. Bu vize ile İngiltere’ye giriş yapıldıktan sonra 7 gün içerisinde polis kaydı yaptırılmalıdır. Polis kaydının ne olduğu ve nasıl yaptırılacağı hususunda firmamızla irtibata geçebilir uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
  6. Şirket İçi Transfer yapmak isteyen kişilerin aşağıdaki şema kılavuzluğunda 50 puanı sağlaması gerekmektedir. Ancak diğer İngiltere Çalışma Vizesi türlerinin aksine İngilizce yeterliliği şartı aranmamaktadır.
İŞ ALANINDA PUANLAMA PUAN
İş, eksiklik olan alanlar listesinde ise 50 PUAN 
Teklif edilen iş, yerel işgücü testini geçmekte ise 30 PUAN 
Şirket içi transfer söz konusu ise 30 PUAN 
Öğrenim sonrası çalışma söz konusu ise 30 PUAN 

 

EĞİTİM SEVİYESİ ALANINDA PUANLAMA PUAN
Belirlenmiş ve onaylı lisans altı diploma 5 PUAN
Lisans ve Yüksek Lisans (Master) diploması 10 PUAN
Doktora diploması 15 PUAN

 

GELİR SEVİYESİNE GÖRE PUANLAMA (YILLIK BRÜT GELİR) PUAN 
17.000 GBP – 19.999 GBP arasında ise 5 PUAN
20.000 GBP - 21.9999 GBP arasında ise  10 PUAN 
22.000 GBP - 23.999 GBP arasında ise 15 PUAN 
24.000 GBP ve üzerinde ise 20 PUAN 


Yukarıda sayılan şartları sağlayan kişiler bu İngiltere vizesi türüne başvuru yapabilirler. İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesi ile İngiltere’ye giden kişilerin aileleri (eş ve çocuklar) de kendilerine katılmak amacıyla vize başvurusunda bulunabilirler.

Aile bireylerinin başvurularıyla ilgili bilgi almak için firmamızla irtibata geçebilir ve uzmanlarımızla görüşebilirsiniz. Bu vize türüne sahip bireyler İngiltere'de çalışmasını engellemeyecek şekilde eğitim de alabilecektir. İngiltere'de eğitim ile ilgili bilgi için TIKLAYIN!

İngiltere Şirket İçi Transfer Vizesine yapılacak olanbaşvurularının bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız başvurularda gerekse de İngiltere’den yapacağınız başvurularınızda size yardımcı olacaktır.

Bu İngiltere vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.