İngiltere Sporcu Vizesi

Okunma sayısı: 4843
Güncellenme Tarihi:
İngiltere Sporcu Vizesi

İngiltere Sporcu Vizesi ile İngiltere’de sporcu olarak profesyonel anlamda çalışmak isteyen kişilerin bazı şartları sağlaması gerekmektedir. Bu şartları sağlayabildikleri takdirde İngiltere Sporcu Vizesi başvuru yapabilirler.

Bu şartlar aşağıda listelenmiştir;

  • İngiltere’de sporcu olarak, profesyonel anlamda çalışmak isteyen kişilerin Puan Bazlı Sistemden 50 Puan toparlaması gerekmektedir.
  • Başvuru sırasında, İngiltere’deki işveren tarafından gönderilen Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship) konsolosluk yetkililerine sunulursa 50 Puan sağlanmış olacaktır. Dolayısıyla bahsedilen Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship)’nın başvurudan önce temin edilmesi gerekmektedir. Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship)ve gerekli diğer belgelerin nereden ve nasıl temin edilebileceği hakkında bilgi almak için firmamızın Londra ofisiyle irtibata geçebilirsiniz.
  • Bu İngiltere vizesi türüne başvurmak isteyen kişilerde 50 Puanı sağlamanın yanı sıra İngilizce ve maddi yeterliliğin sağlanması şartları da aranmaktadır. Ayrıca başvuru sahibi 16 yaşın üzerinde olmalıdır.
  • İngiltere sporcu vizesi ile İngiltere’ye giden kişiler Sponsorluk Sertifikası (Certificate of Sponsorship) aldıkları kurumdan başka bir yerde çalışamazlar.
  • Bu vize türüyle İngiltere’ye gidenler devlet sosyal yardımlarına başvuramazlar.

Bu vize türüne başvuru yaparak olumlu sonuç alan bireyler İngiltere'de eğitim alabilecektir. İngiltere'de alacakları eğitim çalışmalarını engellemeyecek şekilde olması bireylere fayda sağlayacaktır. İngiltere'de eğitim için TIKLA!

İngiltere sporcu vizesi, yapılacak olanbaşvurularının bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

İngiltere Ligi Çalışma İzni Almak için Gerekenler Nelerdir?

İngiltere Ligi çalışma izni alabilmek için başvuru sahiplerinin Sporcular için Çalışma Vizesine başvurması gereklidir. İngiltere Ligi çalışma izni almak isteyen bireylerin belirli başvuru şartlarını sağlamaları gereklidir. Puan Bazlı Sistem içerisinde olan Sporcular için alınacak olan Çalışma Vizesi için gerekli puanın toplanması ve başvuru evraklarının sağlanması gereklidir. Başvuru sahibi aynı zamanda en az A1 seviyesinde İngilizce bildiğini İngiliz İçişleri Bakanlığınca kabul edilmiş sınavlarla kanıtlamalıdır. Başvuru sahibi maddi yeterliliği ve dil bilgisinin yanı sıra İngiltere Ligi çalışma izni almak isteyen başvuru sahibinin İngiltere’deki sponsorunun sponsorluk sertifikasının bulunması gereklidir.

Firmamızla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerimizdeki uzman danışmanlarımız gerek Türkiye’den yapacağınız başvurularda gerekse de İngiltere’den yapacağınız başvurularınızda size yardımcı olacaktır.

İngiltere Sporcu Vizesi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.