İngilterede Öğrenim Sonrası Çalışma İzni Vizesi

Okunma sayısı: 8976
Güncellenme Tarihi:
İngilterede Öğrenim Sonrası Çalışma İzni Vizesi

Burada kaldırılan Tier-1 Öğrenim Sonrası Çalışma (Tier-1 Post Study Work) Vizesi hakkında bilgi vardır.  Bu vize türünün yerine Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi’ne ya da Tier-1 Mezun Girişimci (Tier-1 Graduate Entrepreneur) Vizesi’ne başvuru yapılabilir.

Bu İngiltere vizesi türleri hakkında daha detaylı bilgi almak isteyen kişiler web sayfalarımızı inceleyebilirler veya uzman vize danışmanlarımızla irtibata geçebilirler. İngiltere'de çalışma vizesi üzerinde detaylı bilgiyi BURADAN alabilirsiniz. 

Tier-1 Öğrenim Sonrası Çalışma (Tier-1 Post Study Work) Vizesi olarak adlandırılan bu vize türünün amacı yüksek öğrenimini İngiltere’de yapmış kişilerin İngiltere’de kalmasının önünü açmak ve bu kişileri istihdam ederek ülkedeki kalifiye ve yetişmiş çalışan ihtiyacını karşılamaktır.

İngiltere’de eğitim gördükten sonra İngiltere’de kalarak çalışmak isteyen kişilerin uygulaması gereken bilgi ve yönergeler aşağıda verilmiştir. Bu İngiltere vizesi başvuruları İngiltere’den ve Türkiye’den yapılabilmektedir.

Tier-1 Öğrenim Sonrası Çalışma (Tier-1 Post Study Work) Vizesi ile İngiltere’de kalmak isteyen kişilerin aşağıdaki şema kılavuzluğunda 75 puanı toparlayabilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra İngilizce ve maddi anlamda yeterliliğiniz de bulunmalıdır. Bu üç koşulu sağlamanız halinde başvurunuzun olumlu sonuçlanma olasılığı oldukça yükselecektir.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde vizenizin süresi 2 yıllık olacaktır. Ayrıca bu 2 yılın sonunda farklı bir vize türüne geçiş yapma imkânınız da bulunmaktadır. Hangi vize türlerine, nasıl başvurabileceğinizi öğrenmek için firmamızın Londra ofisiyle irtibata geçebilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir husus; bu vizeyle İngiltere’de yaşamaya devam edecek olan kişilerin devlet sosyal yardımlarından yararlanmak üzere başvuru yapamayacağıdır. Bu tarz bir başvuru söz konusu olduğunda vize, İngiltere İç İşleri Bakanlığı (Home Office) tarafından iptal edilebilecektir.

Bu vize türüyle İngiltere’ye giriş yapıldıktan itibaren 7 gün içerisinde polis kaydı yaptırılmak zorundadır. Polis kaydının ne olduğu ve nasıl yaptırılacağı hakkında başvuru sırasında uzmanlarımızca bilgi verilmektedir. Bu İngiltere vizesi ile stajyer doktor olmak amacıyla İngiltere’ye giriş yapmak yasaktır.

PUANLAMA SİSTEMİ  PUAN
Birleşik Krallıkta denkliği bulunan lisans, lisansüstü diploma veya lisansüstü sertifika ya da İskoç eğitim kurumlarından alınmış Higher National Diploma (HND) 20 puan
Bahsedilen diplomaların/sertifikaların alındığı eğitim kurumu Birleşik Krallık dahilinde veya listesinde ise ya da sponsorluk lisansı mevcutsa 20 puan
bahsedilen eğitimlerin alındığı sürede, İngiltere’de, Öğrenci Vizesiyle veya aile üyesine bağımlı olarak kaldıysa 20 puan 
Öğrenim dönemi başvuru tarihi itibariyle geriye doğru 12 ay içerisinde bittiyse 15 puan
Başvuru yapacak kişi halihazırda İngiltere’de IGS veya SEGS kapsamı içerisinde bulunuyorsa 75 puan 

Bu vize türünün sahipleri İngiltere'de çalışabilecekleri gibi eğitimlerine de devam edebileceklerdir. Aynı zamanda aile üyeleri bağımlı başvuru ile İngiltere'ye gelerek eğitim alabilecek ve çalışabileceklerdir. İngiltere'de eğitim almak hususunda detaylı bilgiyi İngiltere yurt dışı eğitim uzmanlarından alabilirsiniz.

Tier-1 Öğrenim Sonrası Çalışma (Tier-1 Post Study Work) Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır.

Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek olumsuz sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.