Tier 1 - İngiltere Çalışma İzni Vizesi (KALDIRILDI!)

Okunma sayısı: 7285
Güncellenme Tarihi:
Tier 1 - İngiltere Çalışma İzni Vizesi  (KALDIRILDI!)

2010 yılında kaldırılan Tier-1kategorisi altındaki İngiltere Nitelikli Göçmenlik Vizesi yerine şartlarını sağlamanın çok daha zor olduğu Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenekliler için İngiltere Vizesi kategorisi getirilmiştir.

Tier-1 İngiltere Olağanüstü Yetenekliler için İngiltere Vizesi, sosyal bilimler, fen bilimleri, mühendislik, sanat ve dijital teknoloji alanlarında olağanüstü yeteneği olan ve İngiltere’de çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği bir vize türüdür. Bu İngiltere vizesi türü hakkında daha detaylı bilgi için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Olağanüstü Yetenekliler için İngiltere Vizesi'nin şartlarından en önemlisi; başvuru sahibinin puan bazlı bir İngiltere vizesi türü olan bu vize başvurusu için 75 puanı sağlayabilmesidir.

Eğer 75 puan tamamlandıysa, bununla beraber İngilizce ve diğer ilgili yeterlilikler sağlanıyorsa puanlama sistemi çerçevesinde İngiltere çalışma vizesi alabilir, İngiltere’de çalışabilir ve gerekli koşullar sağlandığı takdirde 5 yılın sonunda sürekli oturum iznine başvurabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gereken bir husus da yalnızca 75 puanı sağlamanın yeterli olmayacağıdır. Yukarıda da bahsedildiği gibi İngilizce yeterliliği ve ya maddi yeterlilik gibi koşullar sağlanmıyorsa 75 puan sağlanmasına rağmen Puan Bazlı Sistemle çalışma vizesi alınması mümkün değildir.

75 puanın sağlanması ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilir, şahsi durumunuza uygun olup olmadığını inceleyebilirsiniz. Şayet bu puanı toplayabileceğinizi düşünüyorsanız, detaylı bilgi ve evrak listesi için firmamızla irtibata geçebilir, uzmanlarımızın danışmanlık hizmetinden faydalanabilirsiniz.

  • İngiltere Çalışma Vizesi'ne bu kapsamda başvurmanız ve gerekli koşulları sağlamanız halinde alacağınız vizenin süresi 3 yıldır. Bu 3 yılın sonunda hala İngiltere’deyken Home Office (İngiltere İçişleri Bakanlığı)’e 2 yıllık bir uzatma için başvuruda bulunabilirsiniz. Toplamda 5 yıl İngiltere’de yaşandığı takdirde de sürekli oturum iznine başvurabilirsiniz. sürekli oturum iznini takiben 1 yıl sonra ise İngiltere vatandaşlığına başvurabilir ve başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde İngiliz vatandaşlığına geçebilirsiniz.
  • Tier-1 Olağanüstü Yetenekliler için İngiltere Vizesine başvururken eş ve çocuklarınız için de başvuru yapılabileceği gibi vizeyi alıp İngiltere’ye gittikten sonra da aileniz için başvuru yapabilmeniz de mümkündür.
  • Tier 1 - İngiltere Olağanüstü Yetenekliler Vizesi ile İngiltere’de bulunan kişiler ve bu kişinin bağımlısı olarak İngiltere’ye giden eş ve çocuklar, İngiltere’deki sosyal olanaklardan, sağlık hizmetlerinden vs. faydalanabilmekte ve çocuklar devlet okullarında eğitim alabilmektedirler. İngiltere'de eğitim için TIKLAYIN!
  • Bununla beraber bağımlı olan eş de İngiltere’de çalışabilmektedir. Bu imkânların yanı sıra kimi sınırlamalar da mevcuttur. Örneğin; bu vizeyle İngiltere’ye giden kişiler devlet sosyal yardımlarına başvuramazlar. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, bu vizeyle İngiltere’ye giriş yaptıktan sonra 7 gün içerisinde polis kaydı yaptırmak zorundadırlar. Başvurunuzun hazırlanması aşamasında firmamız uzmanları polis kaydının nasıl yapılacağı konusunda sizleri bilgilendirecektir.
  • Tier-1 Vizesi ile İngiltere’ye giden kişiler stajyer doktorluk yapamazlar. Bu alanda farklı düzenlemeler vardır. Amacınız stajyer doktorluk yapmaksa firmamızla irtibata geçebilir ve bu özel düzenlemeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Nitelikli Göçmenlik Vizesi kapsamında İngiltere vizesine başvurmak artık mümkün değildir. Konu hakkında detaylı bilgi için firmamızın uzmanlarıyla görüşebilirsiniz. 

Tier-1 Vizesi başvuruları oldukça dikkatli hazırlanması ve hassasiyet gösterilmesi gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek olumsuz sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır.

Bu İngiltere vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik Hukuku konusunda uzman danışmanlarımızla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmamızla iletişime geçebilirsiniz.