Ankara Antlaşması Almanya Vizesi ile Alınabilir mi?

Güncelleme Tarihi: 2022-04-01 16:27:38

Ankara Antlaşması Almanya vizesi ile alınabilecek bir vize türü olup tüm Avrupa Birliği üyesi ülkelerde geçerliliğini sürdürmektedir.

Ankara Antlaşması Almanya’da iş kurmak isteyen bireylerin konusunda uzman bireylerden destek alması önerilmektedir. İnternetten bulunan çeşitli bilgiler yerine profesyonel destek alınması vize reddi alma ihtimalini en aza indirecektir.

Ankara Antlaşması Almanya için çeşitli şartlar ön görmektedir. Ankara Antlaşmasının başvuru ücreti bulunmamakla birlikte başvuru için gerekli şartlar diğer vize türleri gibi yüksek standartları talep etmemektedir.

Ankara Antlaşması 1963 yılında Türkiye ve Avrupa Ekonomik Topluluğu üye ülkeleri arasında imzalanmıştır. O dönemin AET üye ülkeleri Lüksemburg, Belçika, Almanya, İtalya, Fransa olup Türk vatandaşlarının bu ülkelerde iş kurmasını ve çalışmasını sağlayan vize türü olarak kabul edilmiştir. Ankara Antlaşması 1973 yılında İngiltere’nin AET’ye dahil olmasıyla Birleşik Krallık için geçerli olmuştur.

Ankara Antlaşması İngiltere’ye gitmek isteyen bireylerden diğer vize türlerine göre nispeten daha uygulanabilir başvuru şartları talep etmektedir.

Örneğin belirli bir seviyede İngilizce bilgisi veya yüksek maddi yeterlilik beklememektedir. Fakat İngiltere’ye gitmek isteyen bireylerin maddi yeterliliğinin İngiltere’de bölgeden bölgeye değişebilen asgari yaşam giderleri için gerekli olan miktarın altında olmaması, iletişimini kimseden destek almadan kuracak kadar İngilizce bilgisi bulunması gereklidir.

Vize memuruna bireyin İngiltere’de kuracağı işten kar elde edeceğini, kendisine ve bağımlılarına bakabilecek kadar kazanç sağlayabileceğini inandırıcı ve ikna edici belgelerle kanıtlaması gereklidir.

Ankara Antlaşması gerekli belgeler hakkında detaylı bilgiyi firma uzmanlarından alabilirsiniz. Ankara Antlaşması İngiltere’de iş kurmak hakkında güncel haberleri takip etmek isteyenler Son Gelişmeler sayfasını ziyaret edebilirler.

İngiltere vizesi ve Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla ulaşarak bilgi alabilir veya Londra, Ankara, İstanbul ofisleri ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

"Ankara Antlaşması Almanya Vizesi ile Alınabilir mi?" sayfası 558 defa okundu