Ankara Antlaşması Hangi Ülkeyle İmzalanmıştır?

Okunma sayısı: 649
Güncellenme Tarihi:

Ankara Antlaşması hangi ülkeyle imzalanmıştır? sorusunun cevabı olarak,1963 yılında Türkiye ve Avrupa Ekonomik Topluluğu arasında imzalanmış, Türk vatandaşlarının Avrupa ülkelerinde iş kurmak ve çalışmak için başvuru işlemlerini yüksek vize standartlarına takılmadan yapabilmesini sağlayan vize türü olarak belirlenmiş bir antlaşmadır, denilebilir.

Ankara Antlaşması hangi ülkeyle imzalanmıştır? konusunu merak eden ve Türkiye’den hangi ülkelere iş kurmak ve çalışmak için Ankara Antlaşmasını kullanarak gidilebileceğini merak eden bireyler 1963 yılında imzalanan Ankara Antlaşmasının tarihini araştırmaktadır.

Çeşitli internet sitelerinden edinilen bilgileri veya Ankara Antlaşması Vizesi konusunda uzman olmayan bireylerin yönlendirmeleri ile vize reddi alma ihtimali artırılmaktadır. Ankara Antlaşması Vizesi 1963’te AET üye ülkeleri olan Lüksemburg, İtalya, Fransa, Almanya, Belçika olup 1973’te İngiltere’nin bu birliğin üyesi olmasıyla Birleşik Krallık için de geçerli olmuş bir antlaşmadır.

Ankara Antlaşması vizesi ile İngiltere’ye gitmek isteyen bireylerin çeşitli şartları sağlaması gereklidir. Bu antlaşmanın şartları imzalandığı günden bu yana çeşitli değişikliklere uğramıştır. Ankara Antlaşması maddelerinin en önemlilerinden biri, başvuru şartlarının ağırlaştırılamayacağı maddesidir.

Ankara Antlaşması Vize başvuru şartları bu yüzden diğer vize türleri gibi yüksek standartlar talep etmemektedir. Ankara Antlaşması vizesi başvuru işlemleri hakkında detaylı bilgi almak isteyen bireyler firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirler.

İngiltere’nin 2019 yılında Avrupa Birliğinden çıkması süreci içerisinde Ankara Antlaşmasına çeşitli şartlar eklenmiştir. Bu şartlar hakkında detaylı bilgi almak ve Ankara Antlaşması’nın İngiltere’de iş kurma başvuruları şartlarının neler olabileceği konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler Son Gelişmeler sayfasını takip edebilir, firma uzman danışmanlarıyla iletişime geçebilirler.

Ankara Antlaşması Vizesi reddi alan bireylerin itiraz davası açma hakkı bulunmayıp idari itiraz hakkı (administrative review) bulunmaktadır. Ankara Antlaşması vizesi ret sebepleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler firmamız uzmanlarıyla iletişime geçebilirler.

Ankara Antlaşması hangi ülkeyle imzalanmıştır, Ankara Antlaşması hangi ülkelerde geçerlidir?, Ankara Antlaşması vize şartları değişecek mi?, Ankara Antlaşması Vize başvuruları nasıl yapılır? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firmamız uzman danışmanlarına ulaşarak tüm sorularına yanıt bulabilir, İngiltere vizesi ve İngiltere vize reddine itiraz başvuru işlemlerine zaman kaybetmeden başlayabilirsiniz.