Ankara Antlaşması İtalya için Geçerli midir?

Okunma sayısı: 710
Güncellenme Tarihi:

Ankara Antlaşması İtalya’da dahil olmak üzere 1963 yılında Türkiye ile Avrupa Ekonomik Topluluğu üye ülkeleri arasında imzalanmış olup İngiltere için 1973 yılında geçerlilik kazanmıştır.

İngiltere’nin Avrupa Birliğine girmesiyle Birleşik Krallık için geçerlilik kazanan Ankara Antlaşması vizesine başvuracak olan bireyler çeşitli şartları sağlaması gereklidir.

Ankara Antlaşması İtalya için de geçerli olan bir antlaşmadır. Ankara Antlaşması Vizesi başvuru evrakları talep etmemektedir. Örneğin, belirli bir seviyede İngilizce dil bilgisi ve belirli bir miktar maddi yeterlilik talep edilmemiştir.

Ankara Antlaşması İngiltere 2019 yılında bu durumu değişme ihtimali vardır. Ankara Antlaşmasına dair bilgi almak ve güncel bilgilerden anında haberdar olmak isteyenler Son Gelişmeler sayfasını takip edebilirler.

Ankara Antlaşması Türkiye’den başvuru yapıldığı zaman ortalama 90 gün, İngiltere’den vize kategori değişikliği için yapılan başvurularda yaklaşık 6 ay içerisinde sonuçlanabilecektir.

İngiltere’den başvuru yapmak isteyen bireylerin firma Londra ofisi, Türkiye’den yapılan başvurular için firma Services Ankara ve İstanbul ofisleri ziyaret edebilir veya telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Ankara Antlaşması Vizesi reddi alan bireylerin itiraz davası açma hakkı bulunmayıp idari itiraz hakkı (administrative review) bulunmaktadır. Ankara Antlaşması vizesi ret sebepleri hakkında detaylı bilgi almak isteyenler firma uzmanlarıyla iletişime geçebilirler.

Firma İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

İngiltere vizesi ve Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla ulaşarak bilgi alabilir veya Londra, Ankara, İstanbul ofisleri ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Ankara Antlaşması Danimarka için geçerli midir?, Ankara Antlaşması Vizesi uzatma imkânı var mıdır?, Ankara Antlaşması vizesi kaldırılıyor mu?, Ankara Antlaşması vize koşulları nelerdir? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firma uzman danışmanlarına ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler. Ankara Antlaşması başvurusu ile ilgili bilgi almak için firma ile iletişime geçebilirsiniz.