Ankara Antlaşması Önemi ve Maddeleri Nelerdir?

Okunma sayısı: 598
Güncellenme Tarihi:

Ankara Antlaşmasının onemi yurtdışında iş kurmak isteyen Türk vatandaşları için oldukça büyüktür. Ankara Antlaşması 1963 yılında Türkiye ve Avrupa Ekonomik Topluluğu üye ülkeleri arasında imzalanmış olup 18 yaşından büyük Türk vatandaşlarının günümüzde Avrupa Birliği üye ülkelerinde iş kurma, çalışma, şirket devralma veya ortaklık kurma imkânı sağlamaktadır.

Ankara Antlaşması önemi ve maddeleri arasında Türk vatandaşlarının bu vize türüne başvurmasına sebep olacak en büyük etken olarak, Ankara Antlaşması vizesi başvuru şartlarının başvuru sahiplerinin aleyhine ağırlaştırılamayacağıdır.

Ankara Antlaşması önemi ve maddelerinden bir diğeri de İngiltere İçişleri Bakanlığının onayladığı dil sınavlarından belirlenmiş bir seviyede İngilizce dil bilgisi talep edilmiyor oluşu ve yüksek miktarlarda maddi kaynak talep edilmiyor oluşudur.

Ancak çeşitli sebeplerle veya birtakım bürokratik engeller koyan bazı Avrupa ülkelerinde bu antlaşma kullanılamamaktadır. Ankara Antlaşması vizesi başvurusunda Türk vatandaşları nispeten daha avantajlı olması nedeniyle İngiltere’yi tercih etmektedir.

Firma 2006 yılından beri İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Antlaşması Vizesi ve İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

Ankara Antlaşması Vizesi başvuruları ve vize reddi alındıysa vize reddine itiraz başvuruları için danışmanlara telefon aracılığıyla veya Londra, Ankara, İstanbul ofisleri ziyaret ederek ulaşabilir, her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.

Ankara Antlaşması önemi ve maddeleri nelerdir, Ankara Antlaşması Vizesi uzatma imkânı var mıdır, Ankara Antlaşması vize başvuru reddi neden alınır, Ankara Antlaşması vize başvuru reddine itiraz edilir mi? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firma uzman danışmanlarına ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler. Ankara Antlaşması başvuru işlemleri hakkında bilgi almak için firma ile iletişime geçebilirsiniz.