Ankara Antlaşması Tarihi Ve Önemi Hakkında Nereden Bilgi Alınır?

Okunma sayısı: 559
Güncellenme Tarihi:

Ankara Antlaşması tarihi ve önemi açıklanacak ise öncelikle 1963 yılında Türkiye Cumhuriyeti ile Avrupa Ekonomik Topluluğu arasında imzalandığı söylenebilir. 18 yaşından büyük her Türk vatandaşı olan birey Avrupa Birliği ülkelerinde Ankara Antlaşmasıyla iş kurabilir, ortaklık kurabilir veya çalışma imkânı elde edebilir.

Ankara Antlaşması Türk vatandaşlarının yurtdışında iş kurması için kurulmuş bir antlaşması olması sebebiyle Türkler için büyük bir fırsattır. Ancak bazı Avrupa ülkelerinde bürokratik zorluklar nedeniyle başvuru yapılamamakta, yapılsa bile avantajlı olmamaktadır. Bu nedenle iş kurmak ve çalışmak için Ankara Antlaşmasını kullanacak olan bireyler İngiltere’yi tercih etmektedir.

Ankara Antlaşması tarihi ve önemi hakkında söylenebilecek bir diğer şey, Ankara Antlaşması vizesi başvuru evrakları için yüksek standartların talep edilmemiş olmasıdır. İngiltere’ye Ankara Antlaşmasıyla gidecek olan bireylerin puan bazlı İngiltere vize türleri gibi ağır şartları bulunmaması sebebiyle İngiltere’de iş kurma niyetiyle uzmanlarla görüşmektedir.

Ankara Antlaşması tarihi ve önemi olarak meslek sınırlaması olmaması da eklenebilir. Ankara Antlaşmasıyla; catering şirketi, cafe, öğretmenlik, etüt merkezi, tasarımcılık, nakliyecilik vs. gibi çok çeşitli meslekler içerisinden seçim yapılarak şirket kurulabilir.

Bu vize türüne başvuru yapacak olan bireyler mesleği icra etme yöntemini de kendileri seçebilirler. Örneğin home-office olarak çalışabilir, tek başına veya ortaklık kurarak şirket açılabilir, yeni bir şirket almak için bir şirketi devralabilir.

1973 yılında İngiltere’nin Avrupa Birliğine girmesiyle Birleşik Krallık için de geçerli olması Ankara Antlaşması tarihi ve önemi açısından oldukça önemlidir. Ankara Antlaşması vizesi ve vize başvuru prosedürleri hakkında bilgi almak ve güncel haberleri takip etmek isteyenler Son Gelişmeler sayfasını ziyaret edebilirler.

Ankara Antlaşması tarihi ve önemi nedir, Ankara Antlaşması Vizesi uzatılabilir mi?, Ankara Antlaşması Vizesiyle İngiltere’de hangi işi yapabilirim, Ankara Antlaşması vize şartları değişecek mi gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firma uzman danışmanlarına ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler. İngiltere vize türleri ve Ankara Antlaşması başvuru işlemleri hakkında bilgi almak için firma ile iletişime geçebilirsiniz.