İngiltere Çalışma İmkanları Hangi İş Kollarında Mevcuttur?

Güncelleme Tarihi: 2019-06-25 16:54:05

İngiltere çalışma imkânlarına sahip olmak isteyen bireylerin İngiltere’de hangi iş kollarında çalışabileceğine dair Çalışma Vizesi belirli sınırlamalar getirmişken Ankara Anlaşması kullanacak olan bireyler için bulunmamaktadır.

İngiltere çalışma imkânları sunarken yurt dışından gelecek bireyler için çalışma saati, iş kolu, vize, vize evrakları gibi çeşitli şartlar koymaktadır. İngiltere’de çalışmak isteyen tüm yabancı ülke vatandaşlarının (AB vatandaşları hariç) vize alması zorunludur. İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkma süreci içerisinde Avrupa ülkelerinin de gelecek zamanlarda İngiltere makamlarının verdiği kararla vize alması gerekebilir. İngiltere’de çalışmak isteyen bireylerin alması gereken İngiltere vize türlerinden biri Çalışma Vizesi'dir. Çalışma Vizesi kendi içerisinde türlere ayrılan ve başvuru şartlarının/evraklarının puanlanarak değerlendirildiği, puan bazlı sisteme tabii bir vizedir. Tier-1, Tier-2 ve Tier-5 Çalışma Vizesi türleri olarak her birinin kendi alt kategorisi bulunmakta, ayrı başvuru şartları, ayrı puanlama sistemi ve farklı başvuru evrakları listesi talep edilmektedir. İngiltere çalışma imkânları konusuna örnek; Tier-1 Yatırımcı Vizesi, İngiltere’de yüksek miktarlarda yatırım yapacak olan başvuru sahiplerinin başvurması gereken vize türü olarak verilebilir. Tier-2 Şirket İçi Transfer Vizesine başvuracak bireylerin ise ulusal meslekî yeterlilik seviyesi 6 ve üzeri olan işleri yapması uygun görülmektedir. Tüm Çalışma Vizesi türlerinin başvuru şartlarının neler olduğunu danışmanlarımızdan elde edebilirsiniz.

İngiltere çalışma imkânları konusunda bilgi almak isteyen bireyler İngiltere vizesi ve Çalışma Vizesi konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel destek veren Londra, Ankara, İstanbul, İzmir, Antep ofislerimizi ziyaret edebilir veya telefon aracılığıyla ulaşarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bu vize türüne sahip bireyler uzatma başvurusu yapabilir, ailesini yanına alabilir, eğitim alabilir. İngiltere'de eğitim almak istiyorsanız tıklayın. 

2006 yılından beri firmamız İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

“İngiltere çalışma imkânları veren vize türü hangileridir?”, “İngiltere vizesi almak zor mudur?”, “İngiltere geçici çalışma vizesi nasıl alınır?” gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.

"İngiltere Çalışma İmkanları Hangi İş Kollarında Mevcuttur?" sayfası 647 defa okundu