İngiltere Çalışma İmkanları Hangi İş Kollarında Mevcuttur?

Güncelleme Tarihi: 2022-04-01 16:38:09

İngiltere çalışma imkânlarına sahip olmak isteyen bireylerin İngiltere’de hangi iş kollarında çalışabileceğine dair Çalışma Vizesi belirli sınırlamalar getirmişken Ankara Anlaşması kullanacak olan bireyler için bulunmamaktadır.

İngiltere çalışma imkânları sunarken yurt dışından gelecek bireyler için çalışma saati, iş kolu, vize, vize evrakları gibi çeşitli şartlar koymaktadır.

İngiltere’de çalışmak isteyen tüm yabancı ülke vatandaşlarının (AB vatandaşları hariç) vize alması zorunludur. İngiltere’nin Avrupa Birliğinden çıkma süreci içerisinde Avrupa ülkelerinin de gelecek zamanlarda İngiltere makamlarının verdiği kararla vize alması gerekebilir.

İngiltere’de çalışmak isteyen bireylerin alması gereken İngiltere vize türlerinden biri Çalışma Vizesi'dir. Çalışma Vizesi kendi içerisinde türlere ayrılan ve başvuru şartlarının/evraklarının puanlanarak değerlendirildiği, puan bazlı sisteme tabii bir vizedir.

Tier-1, Tier-2 ve Tier-5 Çalışma Vizesi türleri olarak her birinin kendi alt kategorisi bulunmakta, ayrı başvuru şartları, ayrı puanlama sistemi ve farklı başvuru evrakları listesi talep edilmektedir.

İngiltere çalışma imkânları konusuna örnek; Tier-1 Yatırımcı Vizesi, İngiltere’de yüksek miktarlarda yatırım yapacak olan başvuru sahiplerinin başvurması gereken vize türü olarak verilebilir.

Tier-2 Şirket İçi Transfer Vizesine başvuracak bireylerin ise ulusal meslekî yeterlilik seviyesi 6 ve üzeri olan işleri yapması uygun görülmektedir. Tüm İngiltere Çalışma Vizesi türlerinin başvuru şartlarının neler olduğunu danışmanlarımızdan elde edebilirsiniz.

İngiltere çalışma imkânları konusunda bilgi almak isteyen bireyler İngiltere vizesi ve Çalışma Vizesi konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine profesyonel destek veren Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir veya telefon aracılığıyla ulaşarak vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

"İngiltere Çalışma İmkanları Hangi İş Kollarında Mevcuttur?" sayfası 829 defa okundu