İngiltere Çalışma İzinli Öğrenci Vizesi Hangisidir?

Güncelleme Tarihi: 2022-04-04 12:03:26

İngiltere Çalışma İzinli Öğrenci Vizesi, Tier-4 Vize türlerinden Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ve Çocuk Öğrenci Vizesi ile alınabilecektir.

İngiltere’de çalışma izni almak isteyenler Çalışma Vizesi türlerine veya çalışma hakkı sınırlandırılarak verilmiş vize türlerine başvurabilirler.

Birleşik Krallığa eğitim alma amacıyla giden bireylerin sınırlı da olsa çalışma imkânı bulunmaktadır. Tier-4 Vizesi türlerinden biri olan Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile İngiltere’ye yüksek lisans, doktora vb. amaçlarla gidecek olan 18 yaşından büyük bireylerin part-time olarak çalışma hakkı bulunmaktadır.

Tier-4 Vize türlerinden biri olan Çocuk Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de bulunan 16 yaşından büyük bireyler okul zamanında part-time, yaz dönemlerinde full-time çalışma imkânı bulunmaktadır.

Haftalık çalışma saatleri ve günleri sınırlandırılmış olan bu vizelerin bitiminde bireyler İngiltere Çalışma Vizesi türlerine başvurarak vizesini alabilecektir. İngiltere’de eğitim almak isteyen bireyler bilgi ve danışmanlık için BURAYI inceleyebilirler.

İngiltere Çalışma İzinli Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunmak isteyen bireylerin başvuru şartlarını ve prosedürlerini adım adım uygulaması gereklidir.

Her vize türünün başvuru şartları ve gerekli evrakları farklıdır. Bunun için İngiltere vize türleri konusunda uzmanlaşmış danışmanlarımızla irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

"İngiltere Çalışma İzinli Öğrenci Vizesi Hangisidir?" sayfası 802 defa okundu