İngiltere Çalışma İzni Ankara Antlaşması ile Alınabilir mi?

Okunma sayısı: 844
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Çalışma İzni Ankara Anlaşması Vizesi ile alınabilmektedir. Ankara Anlaşmasıyla İngiltere’de kendi işini kurmak isteyen veya bir iş verenin yanında çalışmak isteyen bireylerce çalışma izni alınabilmektedir.

İngiltere’de çalışma izni alınabilecek olan yalnızca Çalışma Vizesi kategorisindeki vize türleri değil çalışma izni verilen ama sınırlandırılan vize türleriyle de İngiltere’de çalışma imkânı bulunmaktadır. Ankara Anlaşması Vizesi çalışma izni alacak olan bireylerin birtakım şartları sağlamış olması gereklidir.

Örneğin İngiltere’de en az 1 yıl çalışmış olması ve başvuru yaparak vize aldıktan sonra da işe girdiği zamanda dahil olmak üzere 3 yıl boyunca aynı iş yerinde, aynı işverenle aynı işi yapması gereklidir. Aksi takdirde vize uzatma başvurusunda bulunamayacaktır.

İngiltere Çalışma İzni Ankara Anlaşması ile almak isteyen bireylerin sağlaması gereken şartlar altında İngilizce dil bilgisi, mesleki yeterlilik ve yüksek miktarda maddi gelir bulunmamaktadır.

Bu yüzden Ankara Anlaşması Vizesi başvurusu puan bazlı vize türlerinden olan Çalışma Vizesi türlerine göre daha kolay olarak görülmektedir. Üstelik Ankara Anlaşması Vizesi başvuru evrakları puan bazlı sisteme göre değil başvuru sahiplerinin yaşam standartlarına göre değişmektedir.

İngiltere Çalışma İzni Ankara Anlaşması üzerine güncel haberleri öğrenmek isteyen bireyler İngiltere vizesi ve Çalışma Vizesi türleri ve Ankara Anlaşması Vizesi konusunda uzmanlaşmış danışmanlarıyla başvuru sahiplerine sunduğu profesyonel hizmetleriyle firmamızın Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir veya telefon aracılığıyla ulaşarak vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirsiniz.