İngiltere Çalışma Saatleri Sınırlı mıdır?

Okunma sayısı: 922
Güncellenme Tarihi:

İngiltere çalışma saatleri başvuru sahiplerine göre değişiklik göstermektedir. İşveren olarak bireylerin kendi işini kurması durumunda belirli bir saat sınırlaması bulunmamakla birlikte çalışan pozisyonundaki bireylerin çalışma saati en fazla haftalık 45 saattir.

Örneğin Tier-2 Genel Çalışma Vizesi başvurusunda bulunacak olan bireylerin çalışma saati, başvurulan mesleğin istihdam açığı olan mesleklerden biri olması sebebiyle 30 saatten az olamayacaktır.

Tier-2 Çalışma Vizesi ile İngiltere’de çalışacak bireyin ikinci bir işte çalışması mümkün olup bu ikinci işin çalışma saati haftada 20 saati geçmemelidir.

İngiltere çalışma saatleri elbette sınırlı olmakta ve başvuru sahiplerine İngiltere’deki çalışma kanunlarına uygun şekilde çalışma hakkı verilmektedir.

İngiltere’ye Çalışma Vizesi ile gidecek olan bireyin gönüllü olarak çalışma hakkı da mevcuttur. Ancak gönüllü çalışma yapacak olan bireylerin yaptığı iş karşılığında bir ücret almıyor olması gereklidir.

İngiltere çalışma saatleri hakkında nereden bilgi alabileceğini araştıran bireyler uzman danışmanlarımızla irtibata geçerek İngiltere vize türleri, İngiltere Çalışma Vizesi, İngiltere vatandaşlığı, İngiltere’de sürekli oturum izni vb. konularda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir. Firmamızı tanımak için tıklayın.

İngiltere çalışma saatleri nasıl belirlenir?, Hangi vize türleriyle İngiltere’de sınırlı çalışma izni sahibi olunur?, Çalışma Vizesine nasıl başvuru yapılır? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla firmamızın danışmanlarına ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.