İngiltere Çalışma Şartları Bağımlılar için Nasıldır?

Okunma sayısı: 924
Güncellenme Tarihi:

İngiltere çalışma şartları, İngiltere vizesi çeşitlerine göre farklılık göstermektedir. Örneğin Tier-4 Öğrenci Vizesi sınırlı sürelerde çalışma hakkı vermekte, Çalışma Vizesi sahibi olan bireyler kendi işini kurma, şirket devralma, işverene bağlı olarak çalışma vb. sahalarda çalışma izni vermektedir.

Çalışma Vizesi sahibi olarak İngiltere’de çalışan bireylerin eş ve çocukları (bağımlıları) aile birleşimi veya ziyaret amacıyla İngiltere’ye gidebileceklerdir. Bağımlı bireylerin başvuru dosyasında bulundurması gereken evraklar, İngiltere’de bulunan bireylerin aldığı vize türüne ve başvuru sahibinin başvurduğu vize türüne göre değişiklik göstermektedir.

Bağımlı eşlerin sağlaması gereken temel şartlardan birisi İngiltere’deki bireyle evli veya en az 2 yıldır birlikte yaşadığını ispatlaması gereklidir. Aile bireyleriyle akrabalık bağlarının, iletişimin devam ettiğinin kanıtlanması bir diğer önemli husustur.

Bağımlıların vize sahibi olabilmesi için gerekli evraklar listesi uzman danışmanlarımızdan temin edilebilecektir. Vize türlerine göre başvuru evrakları ve İngiltere çalışma şartları hakkında bilgi almak isteyen bireylerin danışmanlarımızla irtibata geçmesi önerilmektedir.

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.