İngiltere Çalışma Vizeleri Türleri Nelerdir?

Okunma sayısı: 928
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Çalışma Vizeleri Tier-1, Tier-2 ve Tier-5 olarak üçe ayrılmakta ve her birinin alt dalları bulunmaktadır. Tier-1 Vizesi, Girişimci Vizesi, Mezun Girişimci Vizesi, Olağanüstü Yetenek Vizesi, Yatırımcı Vizesi ve Tek Temsilci Vizesi olarak çeşitlenmektedir.

Girişimci Vizesi ve Mezun Girişimci Vizesi başvuruları askıya alınmış olup yeni başvurular kabul edilmemektedir. Ancak bu vize türüne sahip bireyler İngiltere’de eğitim alabilir, uzatma başvurusu yapabilir, aile bireylerini yanlarına alabilir, sürekli oturum ve vatandaşlık başvurusu yapabilir.

Tier-1 Vizesi türleri konusunda detaylı bilgi almak isteyen ve bu vize türlerinin başvuru şartlarının neler olduğunu öğrenmek isteyen bireyler danışmanlarımızla irtibata geçebilirler.

Tier-2 Çalışma Vizesi olarak İngiltere’de bir iş verenin yanında çalışma amacıyla gidecek olan bireylerin başvuracağı vize türüdür. Tier-2 Vize türü Çalışma Vizesi türleri içerisinde yer alan tüm vize türleri gibi puan bazlı sisteme tabii olup vize başvuru evrakları için belirli puanlamalar yapılmaktadır.

Bu puanlamadan alınan tam puan ile başvuru sahibi vize reddi alma ihtimalini en aza indirebilecektir. İngiltere vizesi türlerinden biri olan İngiltere Çalışma Vizelerinin her biri için sağlanması gereken puan miktarı farklı olup hangi vize türü için hangi evrakların kaç puan olarak değerlendirildiğini uzman danışmanlarımızdan elde edebilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vizeleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen bireyler internetten bilgi sahibi olabilmek için forum, sözlük gibi sayfalarda araştırma yapmaktadır; fakat bu gibi sitelerdeki bilgiler güncelliğini yitirdiği ve güvenilir olmadığı için İngiltere vize türleri konusunda uzmanlaşmış firmamızla irtibata geçerek hangi vize türlerinin hangi şartları olduğunu, hangi evrakların tamamlanması gerektiğini ve başvuru sürecinin ne kadar sürede sonuçlandığını öğrenebilirsiniz.

İngiltere Çalışma Vize başvurusunda bulunmak isteyenler veya Çalışma vizesi başvurusunda ret almış olanlar danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerine başlayabilir ya da vize reddine itiraz başvurusunda bulunabilirler.