İngiltere Futbolcu Çalışma İzni için Hangi Evraklar Gereklidir?

Güncelleme Tarihi: 2022-04-04 11:11:18

İngiltere futbolcu çalışma izni için gerekli evrakları; maddi yeterlilik, dil yeterliliği vb. kategorilere göre değerlendirilerek puanlanmaktadır.

Birleşik Krallık’ta spor hayatını devam ettirme, liglere katılma gibi sebeplerle Sporcular için İngiltere Çalışma Vizesi’ne başvuracak olan bireylerin İngiltere makamlarınca belirlenmiş olan belgeleri başvuru dosyasına koyması gereklidir.

Tier-2 Vizesi alt kategorilerinden biri olan ve Tier-2 Sporcu Vizesi olarak adlandırılan bu vize türü için gerekli evraklardan biri, başvuru sahibinin en az A1 seviyesinde İngilizce bildiğinin kanıtlanmasıdır. Aynı zamanda başvuru sahibinin banka hesap bilgileri arasında bankada en az 90 gün boyunca bulundurulmuş olması gereken £945 ve üzeri bir para bulunmalıdır.

İngiltere futbolcu çalışma izni başvuru işlemleri oldukça zor ve karmaşık yapıdadır. Buna örnek olarak, İngiltere futbolcu çalışma izni başvuru işlemlerine ek olarak bireyin Birleşik Krallık’a sporcu olarak büyük desteğinin olacağı ve uluslararası tanınırlığının bulunuyor olmasının gerekliliği, verilebilir. Bu gerekliliğin, Home Office tarafından destek yazısı içerisinde belirtilmesi ve başvuru dosyasına koyulması vize reddi alma ihtimalini en aza indirecektir.

Tier-2 Sporcu Vizesi başvurusu, İngiltere futbolcu çalışma izni ve futbolcuların hangi evrakları toparlaması gerektiği konusunda bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere futbolcu çalışma izni verir mi?, İngiltere’de çalışacak olan futbolcular hangi vizeye başvurmalıdır?, Futbol oynamak için İngiltere’ye nasıl gidilir? ve daha birçok soruyu İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla uzman ve danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

İngiltere çalışma vizesi üzerine güncel haberleri öğrenmek isteyen bireyler İngiltere vize türleri konusunda profesyonel Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret edebilir veya telefon aracılığıyla ulaşarak vize başvuru işlemlerinizi başlatabilirler.

"İngiltere Futbolcu Çalışma İzni için Hangi Evraklar Gereklidir?" sayfası 1094 defa okundu