İngiltere Geçici Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Okunma sayısı: 973
Güncellenme Tarihi:

Tier-5 Vize kategorisi altında bulunan İngiltere Geçici Çalışma Vizesi, Birleşik Krallığa kısa süreliğine çalışmak amacıyla gitmek isteyen bireylerce başvuru yapılabilecek İngiltere vize türüdür. Bu vize türüne başvuru yaparak onay alabilmek için Birleşik Krallık Home Office tarafından sınırlandırılmış başvuru şartlarının sağlanması gereklidir.

Tier-5 Geçici Çalışma Vizesinin 5 alt kategorisi bulunmaktadır. Başvuru sahipleri öncelikle vize türünü doğru belirlemelidir. Sporcular, vakıf, dernek vb. yardım kuruluşları, din hizmetleri alanında çalışanlar, devlet tarafından onaylanmış değişim programları, uluslararası anlaşmalar uyarınca yapılacak çalışmalar amacıyla İngiltere’ye gidecek olan bireyler her birinin kendi içerisinde belirlenmiş süreleri zarfında başvuru yapabilirler.

İngiltere Geçici Çalışma Vizesi puan bazlı vize türü olarak başvuru şartlarının sağlanması kapsamında başvuru evraklarının puanlanarak tam puan alan bireylerin vize onayı alabildiği bir vize türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

İngiltere Geçici Çalışma Vizesi ile İngiltere’ye gidecek olan bireylerin sağlaması gereken ve 30 puan olarak değerlendirilen çalışacağı iş yerinin vereceği sponsorluk belgesidir.

Sponsorluk belgesi, Birleşik Krallık Home Office tarafından onaylanmış sponsorluk evrakı bulunan şirketlerce verilebilecektir. Aynı zamanda bireyin 10 puan alacağı maddi duruma ilişkin belgeler arasında, en az 90 gün boyunca başvuru sahibinin hesabında en az £945 bulunduğu banka hesap bilgilerinin olması gereklidir.

Tier-5 İngiltere Çalışma Vizesi hakkında yeni gelişmelerin neler olduğu, Tier-5 Vizesinin değişip değişmeyeceği konusunda en güncel haberlere İngiltere Vizesi Son Gelişmeler sayfasından ulaşabilirsiniz.