İngiltere için Çalışma İzni Puanlama Sistemi Nasıldır?

Güncelleme Tarihi: 2022-04-01 17:16:05

İngiltere için çalışma izni puan bazlı sisteme tabii olarak her vize alt kategorisine göre puanlama sistemleri de farklılık göstermektedir.

İngiltere için çalışma izni almak isteyen bireylerin Tier-1, Tier-2 ve Tier-5 Vize türlerine ve alt kategorilerine başvuru yaparak başvuru evraklarını ve şartlarını eksiksiz olarak sağlaması gereklidir.

İngiltere’de çalışma izni sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu vize türüne göre farklı şartlar mevcuttur. Buna örnek olarak şunlar verilebilir;

Tier-2 Genel Çalışma Vizesi başvuruları için başvuru sahibinin dil bilgisinden 10, maddi yeterliliklerden 10 ve sponsorluk lisansı olan bir şirketten uygun iş teklifi alınmasından 50 puan alarak toplamda 70 puan alması gereklidir.

Tier-1 Olağanüstü Yetenek Vizesi başvurusu için bireylerin 75 puana sahip olması gereklidir. Tier-5 Geçici Çalışma Vizesi başvurusunda bulunacak kişiler ise toplamda 40 puana sahip olmalıdır.

Her bir vize türünün değerlendirmeye aldığı evrak ve kriteri değişiklik göstermektedir. Çalışma Vizesi türleri ile ilgili bilgi için tıklayın.

İngiltere için çalışma izni sahibi olacak bireylerin hangi vize türüne başvurabileceği, hangi vize türünün hangi puanlama sistemine sahip olduğu ve başvuru için yeterli puanın alınamaması durumunda neler olabileceği konusunda uzman danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

İngiltere için çalışma izni alınabilir mi?, Hangi Çalışma Vizesi türüne başvurmalıyım?, Çalışma Vizesi gerekli evrakları neler olabilir? gibi soruları bulunan bireyler İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla danışmanlarımıza ulaşarak her türlü sorularına yanıt bulabilirler.

İngiltere Çalışma Vizesi başvurusu yapmak isteyenler danışmanlarımıza telefon aracılığıyla ulaşarak bilgi alabilir veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek İngiltere vizesi ile ilgili kafasını kurcalayan tüm sorularını sorabilirler.

"İngiltere için Çalışma İzni Puanlama Sistemi Nasıldır?" sayfası 933 defa okundu