İngiltere Ogrenci Vizesi Calisma İzni Verir mi?

Okunma sayısı: 1061
Güncellenme Tarihi:

İngiltere Ogrenci Vizesi Calisma İzni başvuru sahipleri Birleşik Krallıkta almak istedikleri eğitim programının türüne ve maddi imkanlarına uygun olarak Tier 4 Vizesi ile çalışma izni sahibi olabilecektir.

İngiltere’de Lisans, Yüksek Lisans, Doktora ve Post-doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler part-time (yarı zamanlı) olarak çalışma imkanına sahiplerdir.

İngiltere Öğrenci Vizesi türlerinden biri olan Tier-4 Uzun Dönem Öğrenci Vizesi ile haftada 10 veya 20 saat çalışabilecektir.

İngiltere’de bu vize türüyle dil eğitimi alacak olan bireylerin İngiltere’de çalışma imkânı bulunmamakta, yalnızca uzun süreli eğitim alacak olan bireyler çalışma imkanına sahip olacaklardır.

İngiltere Ogrenci Vizesi Calisma İzni, Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusu yaparak onay alan 4-17 yaş arasındaki bireylere de verilmiştir.

Tier-4 Çocuk Öğrenci Vizesi başvurusunda bulunan 16 yaşın üzerindeki bireylerin çalışma hakkı İngiltere’deki eğitimleri boyunca part-time (haftada 10 saate kadar), tatillerde full-time (tam zamanlı) olarak bulunmaktadır.

İngiltere öğrenci vizesi ile çalışma izni başvuru sahiplerine yukarıda belirtilen şartlarda dahilinde verilmekte olup 16 yaşından küçük çocukların ve Tier-4 Çocuk Öğrenci vizesi ile dil eğitimi alacak olan bireylerin İngiltere’de çalışma hakkı bulunmamaktadır.