İngiltere’ye Çalışma Vizesi Alan Bireyler Sağlık Hizmetleri Kullanabilir mi?

Okunma sayısı: 893
Güncellenme Tarihi:

İngiltere’ye Çalışma Vizesi ile bir işverene bağlı olarak çalışacak bireylerin Immigration Health Surcharge (IHS) adı verilen sağlık vergisini ödemesi gereklidir. Bu verginin vize başvurusunda ödenmesinden sonra İngiltere’ye giden bireyler sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilecektir.

İngiltere’ye 6 aydan uzun süreli ve bir iş verene bağlı olarak çalışacak olan Tier-2 İngiltere Genel Çalışma Vizesi sahibi bireyler sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanma hakkına IHS ücretini yatırarak sahip olabilecektir.

İngiltere’ye Çalışma Vizesi türü olan Tier-2 Vizesi ile 6 aydan uzun süreli gidecek olan bireylere ek olarak İngiltere’ye hangi amaçla ve ne kadar süreyle gittiğine bakılmaksızın ücretsiz olarak faydalanabileceğiniz sağlık hizmetleri bulunmaktadır.

Acil hizmetler, işkence, aile içi şiddet, bulaşıcı hastalıkların tanı ve tedavisi, tutuklu bireylerin alması gereken tedaviler, mahkeme tarafından zorunlu tutulan psikiyatrik tedaviler vb. genel ve insan haklarına uygun tedavileri İngiltere’ye gittiğinizde ücretsiz kullanabileceksiniz.

İngiltere’ye Çalışma Vizesi ile gidecek olan bireyler diğer vize türlerinin hangi sağlık hizmetlerinden yararlanılabileceğini danışmanlarımızdan öğrenebilirsiniz. İngiltere Çalışma Vizesi türleri hakkında bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz.

İngiltere’ye Çalışma vizesi alarak hangi işi yapabilirim?, Birleşik Krallık Çalışma Vizesi işlemleri nasıl yapılır?, Çalışma Vizesi uzatılabilir mi?, İngiltere’de çalışma imkânı sağlayan hangi vize türleri vardır? gibi soruları danışmanlık şirketimize İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı aracılığıyla ulaşarak veya Londra, Ankara, İstanbul ofislerimizi ziyaret ederek sorabilirsiniz.