Tier 2 Vizesi için Gerekli Belgeler İçerisinde Dil Şartı Var mıdır?

Güncelleme Tarihi: 2022-04-01 16:57:21

Tier-2 Vizesi için gerekli belgeler içerisinde bazı türlerde dil şartı bulunmakta bazı türlerde bulunmamaktadır.

Tier-2 Vizesi için gerekli belgeler arasında dil şartının olması durumunda bireyler, İngiltere’de yaşamını ve işini idame ettirebilmek için İngilizce bilgisini kanıtlaması ve başvuru dosyasında vize memuruna sunması gereklidir.

Tier-2 Vizesi türleri, Tier-2 Genel Çalışma Vizesi, Tier-2 Şirket İçi Transfer, Tier-2 Din Görevlisi, Tier-2 Sporcu Vizesi olarak dört kategoridedir. Bunlar arasında Genel Çalışma vizesi, Din Görevlisi ve Sporcu Vizesi türlerinde dil şartı bulunmaktadır.

Bu dil şartının sağlanması vize başvurusunun olumlu sonuçlanması konusunda oldukça önemlidir. Yalnızca Şirket İçi Transfer Vizesi evrakları arasında dil şartı aranmamaktadır.

Şirket İçi Transfer Vizesi ile yapılacak işin ulusal meslek standartlarına göre seviye 6 ve üzerinde olması ve bu kapsamdaki işler lisans veya üzerinde eğitim almış kişilerce yapılması gereklidir.

Tier-2 Vizesi türlerinden dil şartı bulunan vizelerin puanlama sistemini ve dil yeterliliğinin önemini öğrenmek için uzman danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Tier-2 Vizesi için gerekli belgeler arasında hangi belgelerin bulunabileceği, Şirket İçi Transfer Vizesine kimlerin başvurabileceği ile ilgili tüm sorularınızı danışmanlarımızla irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz. Çalışma Vizesi türleri ile ilgili bilgi ve danışmanlık için tıklayın. 

Firmamız İngiltere Vizesi, Ankara Anlaşması Vizesi, İngiltere Vizesi Retlerine İtiraz başvuruları konularında İngiltere Göçmenlik Düzenlemeleri, Mevzuatı ve Uygulamaları alanında uzmanlaşmış danışmanlarıyla 2006 yılından beri hizmet vermekte olan bir danışmanlık şirketidir.

"Tier 2 Vizesi için Gerekli Belgeler İçerisinde Dil Şartı Var mıdır?" sayfası 839 defa okundu