Tier-2 Vizesi Nedir?

Okunma sayısı: 1000
Güncellenme Tarihi:

Tier-2 Vizesi türleri, Tier-2 Genel Çalışma Vizesi, Tier-2 Şirket İçi Transfer, Tier-2 Din Görevlisi, Tier-2 Sporcu Vizesi olarak dört kategoriye ayrılmaktadır. Tier-2 Vizesi nedir sorusunun cevabı olarak; Çalışma vizesi türlerinden biri olup puan bazlı sisteme tabii bize İngiltere vize türüdür, denilebilir.

İngiltere’de çalışmak isteyen bireylerin seyahat amacına göre başvurması gereken vize türlerini, vize türleri için gerekli evrakları, puanlama sisteminin nasıl olacağını, başvuru prosedürlerinin nasıl izleneceğini firmamızın danışmanlarıyla irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

Tier-2 Vizesi nedir sorusunu araştıran bireyler araştırmalarını genellikle internetteki forum, sözlük gibi sayfalardan yaparak bilgi edinmeye çalışmaktadır. Ancak bu gibi güvenilir olmayan ve gerçeğe uygun bilgi veya yorum içermeyen ve şüpheyle yaklaşılması gereken sitelerin kaynak olarak kullanılması, vize reddi hatta vize başvuru yasağı almaya sebep olabilecektir.

İngiltere Çalışma Vizesi türlerinden biri olan Tier-2 Çalışma Vizesi reddi almak istemeyen bireylerin vize başvurularında İngiltere vize türleri konusunda uzman bireylere danışması önerilmektedir. Vize reddi alma sebepleri arasında; yalan beyan, eksik evrak, hatalı bilgi veya belge sunma vb. olarak örnekler verilebilir.

Tier-2 Vizesi reddi alma sebeplerinin en başında puan bazlı sisteme tabii olmasından kaynaklı olarak başvuru evraklarının puanlanmasında yeterli puanın alınamamış olmasıdır.

Başvuru evraklarının puanlandığı (Örneğin Tier-2 Vizesi için gerekli maddi yeterlilik için 10 puan, başvuru sahibinin uygun iş teklifi almasından 50 puan alması vb.) puan bazlı sistemde vize türleri başvurularının olumu sonuçlanabilmesi için sağlanması gereken puanın tam olarak alınması vize alabilmeyi büyük ölçüde kolaylaştıracaktır.

İngiltere vize retlerine hangi itiraz yollarının kullanılabileceği, hangi şartların sağlanması gerektiğini ve Tier-2 Vizesi ile ilgili tüm detayları uzman danışmanlarımızdan elde edebilirsiniz.